تشدید اقدمات ضد دینی در جمهوری آذربایجان با ممنوعیت زیارت اماکن مقدسه

علی اف جای پای صدام و رضا خان می گذارد

در سال های اخیر رژیم خاندان علی اف با تشدید فشارها بر شیعیان این کشور شزایط بغرنجی را برای مردم دومین کشور شیعه جهان به وجود آورده استاین در حالی است که گروه های ضد دینی و وهابی به راحتی دراین کشور تبلیغ می کنند.

سرویس قفقاز و غرب آسیا تبریزبیدار؛ 

در سال های اخیر رژیم خاندان علی اف با تشدید فشارها بر شیعیان این کشور شزایط بغرنجی را برای مردم دومین کشور شیعه جهان به وجود آورده استاین در حالی است که گروه های   ضد دینی و وهابی به راحتی دراین کشور تبلیغ می کنند. در این میان پس از فاجعه نارداران و کشتار وحشیانه مردم و دستگیری حاج طالع باقر زاده و کربلایی ناطق کریم اف رییس شورای ریش سفیدان نارداران این اقدمات رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است. حضور مقامات صهیونیست این روزها این مساله  را به ذهن ها متبادر می کندکه رژیم علی اف جا پای رضا خان و صدام می گذارد.

کدامیک از شخصیت های اسلامی آذربایجان در دوماه اخیر بازداشت شده اند؟

بر این اساس حاج انقلاب احدلی، معاون سابق «حزب اسلام» در شهرستان سالیان بازداشت شده است، هنوز اتهامی که به احدلی زده شده است، مشخص نیست، اما انتقاد وی از ممنوعیت حجاب در مدارس متوسطه جمهوری آذربایجان و همچنین محکوم کردن جنایات رژیم صهیونیستی، باعث ناخرسندی محافل لائیک از او شده است.

حجت الاسلام طالع باقرزاده رئیس جنبش اتحاد مسلمانان که به شیخ نمر آذربایجان معروف است، حاج نوح بالا رحیم اف، حاج ذوالفقار میکاییل زاده، حاج المان آقایوف، حاج وقار اسکندروف، محمدعلی آخوندزاده، حاج الچین قاسم اف، فرهاد میرزا، علی نور، حاج ابوالفضل بنیاداف از جمله فعالان مذهبی و روحانیون سرشناس مسلمان در جمهوری آذربایجان هستند که طی دو ماه اخیر بازداشت و به اتهامات واهی نظیر در اختیار داشتن مواد مخدر و سلاح متهم شده‌اند.

نیروهای امنیتی جمهوری آذربایجان همچنین با بازداشت و سپس حبس خانگی کربلایی ناطق کریم اف، رئیس شورای ریش سفیدان نارداران و تنها سخنگوی مردم این منطقه، تلاش کردند خفقان خبری درباره ادامه فشارها بر مردم نارداران ادامه یابد.

حضور گسترده  صهیونیست ها و وهابی ها در آذربایجان

در همین حال، تدابیر امنیتی در نارداران ادامه دارد و نیروهای دولتی از حضور مردم نارداران برای زیارت حرم مطهر رحیمه خاتون از خواهران امام رضا (ع) و برگزاری مراسم نماز در مساجد این منطقه جلوگیری می‌کنند.

این در حالیست که حضور هیات‌های صهیونیستی در باکو، در ماههای اخیر افزایش یافته است. برای مثال خاخام آبراهام کوپر، معاون مرکز صهیونیستی سیمون ویزنتال آمریکا با الله شکور پاشازاده، رییس اداره مسلمانان قفقاز در باکو دیدار و از همراهی وی با صهیونیست ها ابراز خرسندی کرده است.

رئیس این مرکز صهیونیستی در این دیدار گفت: چندفرهنگ گرایی جمهوری آذربایجان می تواند به دنیا صادر شود.

ممنوعیت زیارت مکان های زیارتی اوج اقدامات ضد دینی با یاد رضا خان و صدام

همچنان تدابیر امنیتی در نارداران ادامه دارد و نیروهای پلیس مانع از ورود شهروندان خارج از نارداران به این منطقه جهت زیارت حرم مطهر رحیمه خاتون از خواهران امام رضا (ع) و همچنین گزاردن نماز توسط اهالی نارداران در مساجد این منطقه می شوند.

جمهوری آذربایجان حدود ۹ میلیون و پانصد هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد آن‌ها را شیعیان تشکیل می‌دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.