هشدار معاون استاندار به شهرداری ها و اعضای شورا؛

قانون، سرلوحه کار شهرداری‌ها باشد/ از تخلفات چشم‌پوشی نمی‌کنیم

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی گفت: قانون باید سرلوحه کار شهرداری ها باشد و منافع عمومی در این مجموعه ها بر منافع شخصی افراد برتری داشته باشد چرا که اولین تخلف از قانون آخرین تخلف به شمار خواهد رفت.

به گزارش تبریزبیدار، محمدصادق پورمهدی در آیین معارفه شهردار جدید مرند، افزود: در برخورد با تخلفات شهرداری‌ها، شوراهای اسلامی و دستگاه‌های مختلف هیچ‌گونه اغماضی نداشته‌ایم و احکام متعددی با هدف سالم‌سازی نظام اداری صادر شده است.

وی، مدیریت شهرداری را نیازمند تعامل با همه دستگاه های اجرایی و دولتی دانست و افزود: دوری جستن از گروه های سیاسی و پرهیز از عملکرد سیاسی یکی دیگر از اصول کاری شهردار است.

پورمهدی با بیان این که دولت عزم خود را برای مبارزه با مفاسد اداری جزم کرده است، گفت: مدیران دستگاه ها قبل از اینکه نهادهای امنیتی و قوه قضاییه بر زیرمجموعه آنها رسیدگی کنند باید با تخلف های اداری زیرمجموعه خود مقابله کنند.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی شهرداری مرند را به چابک سازی و برون سپاری فعالیت های عمرانی فراخواند و افزود: شهرداری مرند مجاز به افزودن نیروهای جدید در قالب های مشاوره و غیره نیست و توجه اصلی شهرداری مرند باید به پروژه های نیمه تمام شهر معطوف شود.

پورمهدی از کمک ۶۰ میلیارد ریالی دولت در۹ ماهه اخیر به شهرداری مرند خبر داد و گفت: دولت برای کمک به شهرداری مرند جهت پرداخت بدهی های خود طبق چارچوب قانونی آمادگی دارد.

وی مرند را یکی از شهرستان های مهم استان دانست و گفت: مرند پتانسیل بالایی جهت توسعه روزافزون دارد و توسعه این شهرستان به توسعه استان کمک می کند.

فرماندار مرند نیز با اشاره به اتفاقات اخیر شهرداری مرند و آسیب رسیدن به اعتماد مردم نسبت به مجموعه مدیریتی شهرستان بیان کرد: وظیفه اساسی شورا و شهردار جدید احیای اعتماد خدشه دار مردم است.

تقی کرمی افزود: تنها راه موثر اعتماد سازی دوباره مجموعه شهرداری مرند، ارتباط مستمر با مردم و ارائه خدمات بی منّت است.

وی شهرداری را ویترین خدمتی نظام جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تمامی مراکز تجاری، صنعتی، رفاهی و فرهنگی در مرکز شهرستان متمرکز شده است و مردم همیشه به مرکز مراجعه می کنند، عملکرد شهرداری با مورد سنجش قرارگرفتن توسط مردم می تواند نشانگر عملکرد همه دستگاه های دولتی و اجرایی باشد.

وی افزود: شهردار جدید وام دار هیچ گروه یا شخص خاصی نیست بلکه فقط وام دار همشهریان مرندی است و باید در راستای خدمت به آنها تلاش کند.

در این جلسه ‘ رسول حسین زاده ‘ که سابقه نائب رئیسی و عضویت در شورای اسلامی شهر جلفا، شهرداری جلفا و مدیریت امور حقوقی سازمان منطقه آزاد ارس را دارد به عنوان شهردار جدید مرند معرفی شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.