حاجی زاده خبر داد:

دفاتر رسانه‌ها در تبریز از پرداخت عوارض مشاغل معاف شدند

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی تبریز از تصویب تسهیلاتی جدید به منظور حمایت از فعالان فرهنگی هنری این کلانشهر در قالب تعرفه عوارض محلی سال ۹۵ شهرداری خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار  سعید حاجی‌زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز و با اصلاح ماده ۳۶ تعرفه عوارض محلی، مقرر شد از سال آینده برگزارکنندگان «نمایش ها و کنسرت های موسیقی به زبان محلی» از پرداخت عوارض پنج درصد بهای بلیت‌ها که شهرداری به عنوان عوارض سینما و نمایش اخذ می‌کند معاف شوند.

وی گفت: این معافیت در اخذ عوارض بمنظور حمایت و پشتیبانی از گروه‌های هنری فعال با زبان محلی و تقویت بنیه اقتصادی آنها اتخاذ شده و شامل کنسرت ها و نمایش‌هایی که به زبانی غیر از زبان محلی برگزار خواهد شد نمی شود.

حاجی‌زاده گفت: میزان عوارض دریافتی از فیلم‌های سینمایی ایرانی و خارجی همانند سابق به ترتیب ۳ و ۵ درصد بهای بلیط خواهد بود و تغییری نکرد و نیز عوارض شهرداری کنسرت‌هایی که به زبان غیرمحلی اجرا خواهد شد ثابت ماند و سال آینده نیز همچنان پنج درصد بهای بلیط اخذ خواهد شد.

تسهیلات برای روزنامه‌ها و کتابفروشان

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز اعلام کرد: همچنین به موجب اصلاح ماده ۳۷ تعرفه عوارض محلی سال ۹۵ شهرداری تبریز، مقرر شد صنف کتابفروشی‌ها و دفاتر روزنامه و نشریات از سال آینده از پرداخت عوارض مشاغل و کسب و پیشه معاف شوند.

حاجی‌زاده با بیان اینکه این معافیت مشمول فروشندگان لوازم التحریر نمی‌شود، اظهار داشت: این مصوبه، گامی هرچند کوچک در حمایت از فعالان فرهنگی و اصحاب مطبوعات و رسانه تبریز است تا علاوه بر کمک به ارتقای سرانه مطالعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، شاید قدری از دغدغه خاطر این اقشار زحمتکش کاسته شود.

وی افزود: بسته تشویقی جامعی برای حمایت نظام مند و گسترده از کتابفروشان تبریز در کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز در دست تدوین است که به شهرداری پیشنهاد و به صورت لایحه ای مستقل تقدیم پارلمان محلی خواهد شد تا روند قانونی تصویب و اجرای این بسته تشویقی طی شود.

تسهیلات برای ورزشکاران رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی کلانشهر تبریز اضافه کرد: علاوه بر این و با اصلاح بند ۱ جدول ماده ۲۴ تعرفه عوارض محلی سال۹۵ شهرداری، مصوب شد عوارض استفاده از اماکن ورزشی کلانشهر تبریز با ۵۰ درصد تخفیف محاسبه و لحاظ شود تا به این وسیله بستر توسعه ورزش در جامعه بیش از پیش فراهم شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.