شهردار تبریز مطرح کرد؛

جهتگیری کلی بودجه تبریز ۹۵ در خدمت اصلاح شاخص‌های زیست‌محیطی

شهردار تبریز گفت: جمع‌بندی رویکردهای کلی برنامه و بودجه در حوزه خدمات عمومی، در خدمت اصلاح شاخص‌های زیست‌محیطی شهر خواهد بود.

به گزارش تبریز بیدار صادق نجفی با بیان این مطلب اظهار داشت: تمهیدات حوزه  حمل‌و‌نقل عمومی به همراه تقویت زیرساخت‌های  عمرانی، بخش اصلی همت شهرداری تبریز بوده و در یک چشم انداز مشخص، قطعا نقش موثر در روان‌سازی ترافیک و بهبود وضعیت آلایندگی شهر خواهد داشت.

وی تصریح کرد: تجهیز و ارتقای ناوگان اتوبوس‌رانی و تاکسیرانی از جمله بخش‌هایی است که در برنامه‌و‌بودجه سالانه مورد توجه قرار می‌گیرد، در کنار این امر توسعه پرشتاب حمل و‌نقل ریلی، چه در خصوص توسعه مترو و چه در مورد آغاز عملیات اجرایی تراموای، اتفاقات بزرگی هستند که در آینده نه چندان دور، در بهبود کیفیت زندگی شهروندی نقش آفرین خواهند بود.

شهردار تبریز با بیان این‌که در دو سال گذشته شاهد دستاوردهای مهم عمرانی و حذف شمار قابل‌توجهی از چراغ‌های قرمز بوده‌ایم، گفت: اگر چه هنوز تا رسیدن به ایده‌آل‌های ترافیکی فاصله داریم، اما مقایسه‌ای گذرا بین شاخص‌های ترافیکی سال‌های اخیر، نشان‌گر تاثیر اقدامات عمرانی شهرداری تبریز در دو سال اخیر است.

وی با اشاره به این‌که در سال جاری، تبریز و آذربایجان‌شرقی، در تحقق «همدلی و همزبانی» زبان‌زد بوده است، یادآور شد: در اجرای ماموریت‌های گسترده مجموعه پویایی چون شهرداری، طبیعی است که حاشیه‌‌سازی‌هایی نیز بارز باشد، اما مهم این است که امروز، بدون تاثیرپذیری از موضوعات غیرمرتبط،  همت جمعی، معطوف توسعه عمرانی و اجتماعی شهر شده است. 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.