در دانشگاه نبی اکرم (ص) اتفاق افتاد:

گرافیست مطرح جهان در تبریز

اشتفان بوندی یکی از گرافیست های مطرح معاصر جهان از نمایشگاه “پوستر برای فردا” که در دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز برگزار شد بازدید کرد و نشستی با دانشجویان گرافیک این دانشگاه برگزار شد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از خبرآنلاین، این دیدار به همت مسئولان دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز و با مشارکت و همکاری ایرج میرزا علیخانی از اساتید برجسته ی گرافیک کشور انجام گرفت.

ایرج میرزا علیخانی، از اساتید برجسته ی کشور در رشته گرافیک، در حاشیه بازدید از این نمایشگاه و در جمع دانشجویان گرافیک دانشگاه نبی اکرم (ص) اظهار کرد: حضور اشتفان بوندی در تبریز اتفاق بزرگی در حوزه هنر گرافیک است و امیدواریم که در این فرصت کم بتوانیم بخشی از تجربیات ارزشمند این هنرمند بزرگ را در اختیار دانشجویان فعال این دانشگاه بگذاریم.

وی افزود: من پتانسیل هنرمندان و دانشجویان گرافیک شهرستان را همواره ستایش کرده ام و معتقدم حقشان بیشتر از این هاست و باید برخی فعالیت ها همچون برپایی نمایشگاه های مختلف و برگزاری ورک شاپ های تخصصی از پایتخت تمرکز زدایی شده و در دیگر شهرها نیز انجام بگیرد.

میرزا علیخانی تأکید کرد: گرافیک هنری است که بی حمایت مسئولان فرهنگی شهر به سختی می تواند روی پا بایستد و انتظار از مدیران این است که همواره و در هر زمینه از دانشجویان این رشته که گرافیست های فردای شهر و کشور خواهند بود نهایت پشتیبانی را داشته باشند.

وی ادامه داد: تبریز در هنر جایگاه بالایی دارد و باید بیش از این ها در عرصه های مختلف هنر بدرخشد.

نمایشگاه ” پوستر برای فردا” با موضوع بهداشت جهانی پیش از این در فرانسه و آمریکا نیز برپا شده و گرافیست هایی از تمام جهان آثار خود را برای نمایش در این نمایشگاه طراحی کردند.

بر اساس این گزارش آثار داریوش اللهیاری و داریوش طهماسبی که از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد رشته گرافیک دانشگاه نبی اکرم (ص) هستند نیز در این نمایشگاه مهم و جهانی برگزیده و به نمایش گذاشته شد.

گفتنی است اشتفان بوندی که برنده جوایز متعددی از جشنواره ها، دو سالانه ها و سه سالانه های معتبر گرافیک جهان بوده و خود داور بسیاری از رویدادهای گرافیکی جهان است در روز بازدید از نمایشگاه پوستر در دانشگاه نبی اکرم (ص) تبریز در نشستی تخصصی با دانشجویان گرافیک این دانشگاه از تجربیات خود در حوزه گرافیک سخن گفت.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.