برای حضور در جشنواره زمستانی ارس

چنگیز حبیبیان به سرزمین مادری اش بازگشت

چنگیز حبیبیان، خواننده آذری زبان آهنگ پر طرفدار بیتانم و وطنیم به دیار مادری خویش بازمی گردد.

به گزارش تبریز بیدار یوسف داداش زاده، معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری ارس گفت: در سومین روز از برگزاری جشنهای ۱۰ روزه این جشنواره چنگیز حبیبیان، خواننده محبوب آذری زبان آهنگ وطنیم به جلفا سفر می کند.

وی افزود: این هنرمند بومی آذربایجان که آهنگها و قطعات پرآوازه ای به زبان ترکی دارد در روز ۱۴ بهمن به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در منطقه آزاد ارس به اجرای زنده موسیقی خواهد پرداخت.

داداش زاده، ادامه داد: در طی جشنواره زمستانی ارس برنامه های متنوعی از جمله نورافشانی، اجرای موسیقی، نمایش، شعر، سرودهای آئینی و مسابقه با حضور هنرمندان برجسته کشور در سالن الغدیر جلفا برای عموم مردم برگزار می شود.

به گفته معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری منطقه آزاد، اولین جشنواره زمستانی ارس با هدف ایجاد نشاط اجتماعی، معرفی قابلیت های توریسم زمستانی، افزایش جذب گردشگر در ماه های سرد سال، رونق بازار و… برگزار شده است که با استقبال بالایی از طرف مردم روبرو شد.

یوسف داداش زاده، همچنین با اشاره به راه اندازی چارتر قطار مسیر جلفا – تبریز به منظور انتقال امن، ساده و کم هزینه تر گردشگران در فصل زمستان به منطقه آزاد ارس، گفت: در طول برگزاری جشنواره قطار چارتر با چهار واگن و با ظرفیت ۳۸۴ نفر بصورت رایگان همه روزه ساعت ۷:۳۰ صبح از مسیر تبریز به جلفا و ۷ عصر از جلفا به تبریز حرکت می کند.

وی ضمن اشاره به حضور پویا بیاتی و حدیث فولادوند هنرمندان جوان موسیقی و تلویزیون کشور در جشنواره زمستانی ارس یادآور شد: در طول جشنواره هنرمندان مطرحی چون چنگیز حبیبیان، بهنوش بختیاری، امیر محمد زند، مهراوه شریفی نیا، امید معنوی، پرستو صالحی، امید جهان و… با حضور در منطقه آزاد ارس به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

چنگیز حبیبیان، در بهمن ۴۷ در شهرستان مرند متولد شد و از ۶ سالگی موسیقی را نزد پدر آغاز کرده و با حضور در کلاس آواز استاد هلی فعالیت موسیقی را بصورت جدی ادامه داد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.