رئیس پلیس شهرستان سراب خبر داد

کلاهبرداری ۳۲۵ میلیونی با چک‌های جعلی در سراب

رئیس پلیس شهرستان سراب گفت: فردی که در پوشش خرید لوازم خانگی و ارائه چک‌های جعلی، ۳۲۵ میلیون ریال کلاهبرداری کرده بود توسط کارآگاهان پلیس شهرستان سراب دستگیر شد.

به گزارش تبریز بیدار  محمد جعفرزاده اظهار داشت: در پی گزارش کارکنان یکی از شعب بانک ملی شهرستان سراب مبنی بر ارائه یک فقره چک جعلی از سوی یکی از مشتریان به بانک، بررسی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات فنی و تخصصی توانستند یک نفر جاعل چک را که با خرید لوازم خانگی و ارائه چک جعلی از بازاریان شهرستان کلاهبرداری کرده بود، شناسایی و در یک عملیات پلیسی دستگیر کنند.

جعفرزاده تصریح کرد: متهم در بازجویی‌های اولیه منکر فعالیت مجرمانه خود شد اما در مواجهه با مستندات و ادله موجود، به جعل ۱۳ فقره چک در مجموع به مبلغ ۳۲۵ میلیون ریال معترف شد.

وی گفت: متهم با تشکیل پرونده مقدماتی جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس شهرستان سراب شهروندان خواست در انجام معاملات تجاری خود هرگز از افراد ناشناس که اعتبار کافی ندارند، چک قبول نکنند و در صورت نیاز از بانک عامل استعلام و به محض مشخص شدن فقدان یا سرقتی بودن چک و اوراق بهادار، موضوع را در اسرع وقت به مراجع انتظامی اطلاع دهند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.