نماینده شهرداران کشور تاکید کرد؛

نقش شهرداری‌ها در توسعه و عمران کشور، تعیین‌کننده و چشمگیر است

نماینده شهرداران کشور با اشاره به این‌که نقش شهرداری‌ها در توسعه و عمران کشور، تعیین‌کننده و چشمگیر است، گفت: بخش قابل‌توجهی از پروژه‌هایی که در دهه فجر امسال شاهد افتتاح آن‌ها هستیم، مربوط به حرکت‌های گسترده توسعه و عمرانی شهری است.

به گزارش تبریز بیدار، صادق نجفی در جمع کارشناسان برنامه‌ریزی شهرداری تبریز، با بیان این مطلب، اضافه کرد: این نقش برجسته در توسعه عمرانی و اجتماعی کشور، ایجاب می‌کند که نگرش‌های قانونی به حوزه مدیریت شهری، به خصوص در مراحل اجرایی، مورد بازنگری واقع شود.


نجفی با تاکید بر این که اجرای مدیریت واحد شهری، تنها راهکار انسجام‌بخشی به قوانین حوزه شهرداری‌ها است، اضافه کرد: وضعیت فعلی، نمی‌تواند پاسخگوی تمام مطالبات و نیازهای شهر باشد.

نماینده شهرداران کشور در سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، افزود: امروز اگرچه بستر قانونی واگذاری عموم ماموریت‌های اجرایی شهر به شهرداری‌ها فراهم نیست، با این‌حال، عمده اقدامات در شهرهای کشور، با همدلی دلسوزانه مسئولان شهرداری‌ها و استانداری‌ها به نتیجه می‌رسد.

نجفی با بیان این‌که پیشنهاد واگذاری امور فرهنگی، گردشگری و زیست‌محیطی به شهرداری‌ها از بخش‌های مهم لایحه مدیریت واحد شهری در هیئت‌دولت است، متذکر شد: با اجرایی شدن این قانون، علاوه بر تسریع و تسهیل در روند خدمتگزاری، شاهد تقویت ابعاد نظارتی و ارتقای جایگاه شوراهای اسلامی شهر خواهیم بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *