بررسی دیدار/ استقلال خوزستان یک – تراکتور سازی تبریز یک

دو تیم استقلال خوزستان و تراکتور سازی تبریز به نتیجه تساوی یک بر یک رضایت دادند.

به گزارش تبریز بیدار، تیم های استفلال خوزستان و تراکتور سازی تبریز از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه غدیر اهواز به مصاف یکدیگر رفته بودند که در پایان دو تیم به نتیجه تساوی یک بر یک رضایت دادند.

گل های این دیدار توسط علی اصغر عاشوری  در دقیقه ۱۵ برای استقلال خوزستان و  محمد ایران پوریان در دقیقه ۸۳ به ثمر رسید که هر دو گل از روی نقطه پنالتی بود.

حدود پنج هزار نفر در ورزشگاه حضور یافته بودند تا بازی را از نزدیک تماشا کنند.

داور این دیدار به عقیل کعبی در دقیقه ۴۵، فرشاد سالاروند در دقیقه ۹۰ و رحیم زهوی در دقیقه ۶۸ از تیم استقلال خوزستان و محمد رضا اخباری در دقیقه ۵۶ از تیم تراکتور سازی کارت زرد نشان داد.

ترکیب استقلال خوزستان: فرناندو خسوس، محمد طیبی، حکیم نصاری، فرشاد جان فزا، پیمان شیرزادی، دانیال ماهینی، موسی کولیبالی، عقیل کعبی، علی اصغر عاشوری ( از دقیقه ۷۳ -حمدالله ابدام)، حسن بیت‌سعید، رحیم  زهیوی (از دقیقه ۷۵ – امید سینگ)

ترکیب تراکتور سازی: محمدرضا اخباری، شجاع خلیل‌زاده، سینا عشوری ( ار دقیقه ۷۷ – محمد ایران پوریان)، خالد شفیعی، علی حمودی، مهدی کیانی، سعیدآقایی، بختیار  رحمانی( از دقیقه ۶۹ -ایوب کلانتری)، سروش رفیعی، مهدی شریفی و آلویس نانگ (از دقیقه ۶۱ – دوسانتوس)

شرح بازی
استقلال خوزستان برای رسیدن به صدر جدول و تراکتورسازی برای جبران شکست هفته گذشته، با هدف کسب سه امتیاز قدم به میدان گذاشته بودند و همین امر سبب شد تا در این نیمه، هیچ کدام از دو تیم پا پس نگذارند.
استقلال خوزستان که در غیاب چند بازیکن به میدان آمده بود، از عقیل کعبی در پست هافبک دفاعی استفاده کرد تا بدین ترتیب در نیمه نخست ارتباط بین خط میانی و خط حمله تراکتورسازی را قطع کند. دوندگی کعبی و قطع مکرر توپ ها بازیکنان خط میانی تراکتورسازی باعث شد تا مهاجمان تیم میهمان در این نیمه کمتر صاحب فرصت گلزنی شوند. تنها موقعیت های تراکتورسازی در نیمه نخست به شوت راه دور شریفی که به بالای درووازه رفت و ضربه سر خالد شفیعی که در آغوس خسوس آرام گرفت، خلاصه شد و شاگردان قلعه نویی در ۴۵ دقیقه اول فرصت چندانی برای گلزنی پیدا نکردند.
در سمت مقابل، تیم استقلال خوزستان با حرکات پا به توپ حسن بیت سعید و رحیم زهیوی که به خوبی از سوی حکیم نصاری و علی اصغر عاشوری حمایت می شدند، خط دفاعی تراکتورسازی را تحت فشار قرار می داد. یک پنالتی منجر به گل و دو ضربه از بیت سعید که از کنار دروازه تراکتورسازی عبور کردند، حاصل حرکات مهاجمان سرعتی استقلال در قلب دفاع تیم میهمان بود. این نیمه در نهایت با یک ضربه پنالتی منجر به گل استقلال خوزستان به سود این تیم خاتمه یافت.
در نیمه دوم، استقلال خوزستان به حفظ گل زده پرداخت و تراکتورسازی برای جبران نتیجه پیش کشید. در این نیمه، توپ بیشتر در نیمه زمین استقلال ضربه خورد ولی شاگردان ویسی تا قبل از رخ دادن صحنه پنالتی، کمتر به یاران تراکتورسازی فرصت خلق موقعیت دادند.  تراکتورسازی که از بازی روی زمین به نتیجه نرسیده بود، در ۱۵ دقیقه پایانی به ارسال های ببلند روی آورد و در پی یکی از همین ارسال ها به ضربه پنالتی رسید تا نیتجه را برابر کند.
استقلال خوزستان با رقم خوردن تساوی یک بر یک در این مسابقه ۳۷ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر از استقلال تهران به صدر جدول رفت.
بهترین بازیکن
 محمد طیبی دفاع وسط استقلال خوزستان و آگوستو سزار هافبک برزیلی تراکتورسازی بهترین های زمین بودند.
اتفاق ویژه
 تیم فوتبال استقلال خوزستان بعد از نمایش درخشان در نیم فصل از ۴ بازی آخر خود تنها یک پیروزی به دست آورده است. تراکتورسازی هم با امیر قلعه نویی بعد از هفته شانزدهم در ۴ بازی متوالی موفق به کسب پیروزی نشده است.
شرح گل‌ها
۱_۰(استقلال خوزستان): خطای حمودی روی بیت سعید در دقیقه ۱۵ باعث اعلام پنالتی از سوی داور برای استقلال خوزستان شد که عاشوری ضربه پنالتی را تبدیل به گل کرد.

۱ ـ ۱ (تراکتورسازی): هند عقیل کعبی باعث اعلام پنالتی برای تراکتورسازان شد. محمد ایران پوریان پشت توپ ایستاد و پنالتی را تبدیل به گل کرد که البته داور اعلام کرد این ضربه مجددا باید تکرار شود که این بار نیز ایران پوریان همانند دفعه اول ولی برخلاف جهتی که خسوس رفت پنالتی را تبدیل به گل کرد.
دقایق حساس

دقیقه ۲۲: سانتر حمودی در محوطه جریمه به رحمانی رسید که توپ این بازیکن به کرنر رفت.

دقیقه ۳۴: شوت از راه دور شریفی با اختلاف از بالای دروازه خسوس بیرون رفت.

دقیقه ۴۰: شوت بیت سعید مستقیم از کنار دروازه اخباری بیرون رفت.

دقیقه ۴۲: درحالی که بیت سعید داشت می رفت تا دروازه تراکتور را باز کند داور اعلام آفساید کرد.

دقیقه۴۵: سروش رفیعی پشت ضربه آزاد ایستاد و سانتر او با ضربه سر خالد شفیعی مواجه شد که عکس العمل به موقع خسوس را در پی داشت.

دقیقه ۴۹: ارسال ضربه کاشته رفیعی به حمودی رسید ولی ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه خسوس بیرون رفت.

دقیقه ۵۸: ضربه سر زهیوی در دستان اخباری جای گرفت.

دقیقه ۷۴: ضربه سر مهدی شریفی در دستان خسوس جای گرفت.

دقیقه ۷۶: ضربه سر خطرناک مهاجم تراکتور از کنار دروازه استقلال بیرون رفت که حسرت قلعه نویی را در پی داشت.

در حاشیه
*از طرف باشگاه استقلال خوزستان قبل از بازی بنری با مضمون
یاد و خاطره شهدای ٢٣ بهمن  سال ۶۵ چوار ایلام و شهیدان جامعه فوتبال به ورزشگاه آورده شده.
*عبدالله ویسی قبل از شروع بازی به شدت مورد تشویق هواداران قرار گرفت.
* هوادارانی با لباس  و پرچم فولاد در بین تماشگر دیده می شوند.
* بختیار رحمانی، سروش رفیعی، مهدی شریفی و علی حمودی قبل از بازی  به سمت نیمکت نفت عبدالله ویسی رفتند.
* با نزدیک شدن به شروع بازی تعداد هواداران در حال اضافه شدن است.
*دقیقه ۴ هواداران فولاد و استقلال ایوب والی را تشویق و حمایت کردند.
*هوادران استقلال خوزستان به اعلام خطای بیت سعید توسط  داور اعتراض کردند.
* بین دونیمه در راهرو قلعه نویی اعتراض شدیدی به مهدی سید علی داور بازی کرد و اعتقاد داشت که پنالتی گرفته شده علیه تراکتور اشتباه بوده‌ است.
* هواداران فولاد که در ورزشگاه حضور داشتند دقیقه ٨٠ ورزشگاه را ترک کردند.

استقلال خوزستان و تراکتور سازی با این تساوی به ترتیب ۳۷ و ۲۸ امتیازی شدند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.