رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز

حق و حقوق پرستاران رعایت نمی‌شود

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز گفت: متاسفانه در بخش خصوصی حق و حقوق پرستاران به خوبی رعایت نمی‌شود و حتی در برخی مراکز درمانی پرستاران را به عنوان کارگر و با قانون کار کارگران به کار می‌گیرند.

به گزارش تبریزبیدار به نقل از فارس، عبدالله صفری بر ضرورت ارتقای وضعیت جامعه پرستاری تاکید کرد.

وی گفت: ۲۰ درصد جامعه پرستاری استان و کشور را مردان تشکیل می‌دهند، گفت: ۸۰ درصد پرستاران را زنان تشکیل می‌دهد که از سال گذشته جذب پرستار مرد بیشتر شده است.

صفری یادآور شد: در حال حاضر قبولی در رشته پرستاری مانند گذشته آسان و ساده نبوده و به واسطه بازار کار خوب گرایش نیز بیشتر شده است.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه رسمی کردن پرستاران پیگیری‌های زیادی داریم تا با وجود تامین امنیت شغلی شاهد پرداخت کامل حق و حقوق آنان باشیم و البته در حال حاضر نیز تفاوتی به غیر از چند مرکز درمانی محدود در زمینه حقوق و مزایا وجود دارد.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری تبریز با تاکید بر پرداخت حقوق متوازن پرستاران در مقایسه با پزشکان گفت: اراده کافی برای تعرفه‌گذاری در این زمینه وجود ندارد و دو اولویت تعرفه‌گذاری خدمات پرستاری در منزل و بیمارستان صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه در بخش خصوصی حق و حقوق پرستاران به خوبی رعایت نمی‌شود و حتی در برخی مراکز درمانی پرستاران را به عنوان کارگر و با قانون کار کارگران به کار می‌گیرند و مسئولان بهداشت و درمان نیز بر برخورد لازم در این مورد تاکید دارند.

صفری تصریح کرد: پرستاران با توجه به وضعیت حقوق پرداختی در برخی مراکز خصوصی حاضر نیستند تا در این مراکز کار کنند و برخی مراکز خصوصی از دانشجویان و نیز نفرات دیگر نیز استفاده می‌شود که این اعمال مورد پیگرد قانونی خواهند بود.

وی تاکید کرد: امیدواریم امروز که آغاز هفته پرستار است شاهد خبرهای خوبی از سوی مسئولان کشوری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی باشیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.