دستگیری ۸ داعشی در جمهوری آذربایجان

سرویس امنیتی دولتی جمهوری آذربایجان طی عملیات ویژه، هشت عنصر گروهک تروریستی داعش را که در خاک سوریه و عراق فعال بودند پس از بازگشت از این دو کشور، بازداشت کرد.

به گزارش تبریز بیدار، ایرنا به نقل از واحد روابط عمومی سرویس امنیت دولتی جمهوری آذربایجان نوشت: در جریان بازرسی های انجام گرفته مشخص شده که هشت نفر از اتباع جمهوری آذربایجان از جمله عادی اف ارخان، مختاراف عباد، عبدالله اف محبت ، بدل اف راسم، عزیزاف الهی، محمداف زهراب، عبدالله زاده ضربعلی و مارفین ولادیمیر در سازماندهی و فعالیت گروههای مسلح غیرقانونی (منطقه) مشارکت داشته و در مناقشات نظامی در خارج از کشور حضور داشتند.

طبق این بازرسی ها، افراد بازداشت شده بطور غیر قانونی عازم سوریه و عراق شده و در سال های ۲۰۱۲ الی ۲۰۱۵ میلادی پس از طی کردن دوره آموزش نظامی در درگیری های این کشور ها مشارکت داشتند. 
تنی چند از این افراد از جمله محمداف زهراب و مختار اف عباد با عضویت در گروه تروریستی مهاجر انصار در سوریه و جماعت موحد در عراق بطور فعال مشارکت داشته و در چند درگیری مجروح شدند.
همچنین اعضای دیگر این گروه در خاک سوریه و عراق به داعش پیوسته و در عملیات نظامی علیه نیروهای دولتی این دو کشور مشارکت داشته اند.
سرویس امنیت دولتی جمهوری آذربایجان اعلام کرده که اقدامات برای شناسایی عاملان جذب شهروندان این کشور به گروههای تروریستی را ادامه خواهد داد. 

  

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.