رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی:

پیام انقلاب و ارزش های دینی با زبان هنر برای مردم تبیین شود

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی گفت: پیام انقلاب و ارزش های دینی با زبان هنر برای مردم تبیین شود.

به گزارش تبریز بیدار، حسن میلانی پیش از ظهر شنبه در حاشیه جشنواره زمستانی منطقه آزاد ارس با تاکید بر اینکه جوان امروزی دنبال نشاط است، اظهار داشت: القای روحیه، انگیزه، القا خودباوری، بخصوص در میان جوانان وظیفه نهادهای فرهنگی و هنری کشور است.

وی با اشاره به ظرفیت های فرهنگی، تاریخی، بومی و قدمت دیرینه منطقه آزاد ارس گفت: این منطقه دارای سبقه تاریخی قابل توجهی است و همه دستگاه ها وظیفه دارند ظرفیت های این منطقه آزاد را در حوزه فعالیت خویش شناسایی و به کل کشور و فراتر از آن به خارج از ایران معرفی کنند.

میلانی خاطرنشان کرد: در این راستا و طبق تفاهمی با سازمان منطقه آزاد ارس، با توجه به اینکه بخشی از اهداف و فعالیت های این سازمان توسعه فعالیت های فرهنگی در منطقه است با رسیدن به توافق و نتایج ارزشمندی وارد عملیات شده و ۱۰ روز برنامه جنگ شادی و برنامه فرهنگی دهه فجر را برگزار کردیم.

وی با اشاره به استقبال بالای مردم و گردشگران از جشنواره زمستانی ارس افزود: جشنواره با وجود اولین تجربه برگزاری در فصل زمستان با حضور پرشور مردم از آذربایجان شرقی و دیگر استانهای کشور و حتی میهمانان خارجی برگزار شده و برای قدرشناسی از این حمایت و همراهی جا دارد فعالیتی در خور شان منطقه و مردم فرهنگ دوست آذربایجان اجرا شود.

رئیس حوزه هنری استان با اشاره به دستاوردهای مثبت جشنواره زمستانی ارس در حوزه فرهنگ و هنر برای معرفی فرهنگ و تمدن منطقه اظهار داشت: مدعوین کشوری اغلب هنرمندان جوان و توانمند ایران بودند که رسانه ملی بر توانایی این هنرمندان سرمایه گذاری کرده است، سرمایه هایی که به عنوان الگویی در جامعه مطرح هستند و باید این الگوها را به نحو احسن به مردم و بخصوص جوانان معرفی کنیم.

وی با بیان اینکه مردم به الگوها و نمادهای انسانی و فرهنگی کشور خویش علاقمند هستند و قصد ما استفاده از این سرمایه های اجتماعی برای ایجاد نشاط جامعه است، افزود: این عزیزان نیز باید ارزش های خود را به عنوان هنرمند یک جامعه دینی و فرهنگی درک کنند که مردم دوستشان دارند زیرا ایشان برای اعتلای فرهنگ، تاریخ و هنر جمهوری اسلامی ایران قدم برمی دارند.

میلانی با بیان اینکه زبان هنر نافذترین زبان در تمام دنیاست، گفت: مردم پیام انقلاب و ارزش های دینی را با زبان هنر می خواهند، امروز ما باید در نهایت از این زبان و ابزار استفاده کنیم، خودباوری و اعتماد بنفس جوانان را ارتقا دهیم، قطعا این تنها راه اثربخشی حفظ روحیه شادابی و نشاط دینی در جامعه است.

وی با بیان اینکه اهداف نظام جمهوری اسلامی ایران این است که مردم جایگاه و ارزشهای خود را در نظام اسلامی بدانند، گفت: تلاش ما بر این است که با زبان هنر هفتگانه با مردم صحبت کنیم، اگر با مردم با صداقت و بدون ریا و تزویر صحبت و پیامها را القا کنیم، خودباوری و اعتماد بنفس در سطح جامعه افزایش خواهد یافت.

رئیس حوزه هنری آذربایجان شرقی تصریح کرد: جمهوری اسلامی امروز کرامت انسانی را بالا برده، دستگاه‌های فرهنگی وظیفه دارند این ارزش و توان انقلاب و نظام اسلامی را تبیین کنند و برنامه هایی که در جشنواره زمستانی ارس تدارک دیده شده نیز در راستای تحقق اهداف بلند نظام جمهوری اسلامی و تکریم مخاطبان و ایجاد نشاط برای مردم، طراحی شده و موفق عمل کرده است.

میلانی در پایان «ایرانی با نشاط و ایرانی ارزشی» یکی از اهداف بلند مدت حوزه هنری در جهت تمدن ایرانی اسلامی در نگرشی بالاتر عنوان و خاطر نشان کرد: امیدواریم توانسته باشیم پیام انقلاب و پیام فرهنگی نظام و منطقه ارس را به نحو احسنت برسانیم.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.