بررسی دیدار/ گسترش فولاد تبریز سه – ملوان بندر انزلی یک

گسترش فولاد مقابل ملوان در هفته بیستم رقابت های لیگ برتر به برتری رسید.

به گزارش تبریز بیدار، تیم های گسترش فولاد و ملوان بندر انزلی از ساعت ۱۵ امروز در ورزشگاه اختصاصی گسترش فولاد به مصاف یکدگیر رفته بودند که در پایان تیم میزبان با نتیجه سه بر یک به برتری رسید.

گل های این دیدار توسط محمد ابراهیمی در دقیقه ۱۶ (پنالتی)،شهرام گودرزشی در دقیقه ۴۵+۳ و لئوناردو پیمنتا در دقیقه ۸۰ برای گسترش فولاد و پژمان نوری در دقیقه ۷۸ برای ملوان گلزنی کردند.

حدود ۵۰۰ نفر در ورزشگاه حضور یسافته و بازی را از نزدیک تماشا کردند.

داور این دیدار به سید محمد ستاری( دقیقه ۱۹) و مازیار زارع(دقیقه ۴۱)، محمدحسین کنعانی زادگان (دقیقه ۸۲) و حسین ماهیمی (دقیقه ۸۷) از تیم ملوان کارت زرد نشان داد.

ترکیب گسترش فولاد: داود نوشی صوفیانی، سیدامید نظامی پور، لئوناردو پیمنتا، مگنو باتیستا، مرتضی اسدی، محمد ابراهیمی، شهرام گودرزی( از دقیقه ۶۷ – امیر کریمی)، سید محسن حسینی، محمد امین درویشی ( از دقیقه ۷۷ – سامان نریمان جهان)، دایوش شجاعیان و مصطفی اکرامی (از دقیقه ۴۲- محمد نصرتی)

ترکیب ملوان: سید حسین حسینی، عزت الله پورقاز، احمد صالح آهی ( از دقیقه ۶ – رضا درویشی)، مازیار زارع (از دقیقه ۴۶- پژمان نوری)، سیدجلال رافخایی، حسین ماهینی، محمدحسین کنعانی، محمد رضی پور، صادق محرمی و  محمد آبشک (از دقیقه ۷۹- شاهین بالیجانی)

شرح بازی

هر دو تیم بازی سرعتی را از ابتدای مسابقه در دستور کار قرار دادند طوری که تا دقیقه ۱۵ به ترتیب بازیکنان گسترش فولاد و ملوان صاحب توپ می‌شدند و تا پشت محوطه حریفشان پیش می‌رفتند؛ اما بعد از گل محمد ابراهیمی از روی نقطه پنالتی که دقیقه ۱۶ زده شد بازیکنان بیشتر نمایش فیزیکی و درگیرانه‌ای در میانه میدان ارائه کردند که سهم ملوانی‌ها باتوجه به عقب بودن از حریف و پنالتی که به آن معترض بودند بیشتر بود که دو کارت زرد و اخراج مربی‌شان از کنار زمین نشان دهنده این موضوع است. در حالی که بازی بدون خلق موقعیت از هر دو تیم ادامه داشت، در واپسین ثانیه‌های نیمه اول نفوذ درویشی و پاس او با گل دوم تیمش توسط گودرزی را به همراه داشت.
استیلی با جایگزین کردن کاپیتان نوری به جای مازیار زارع میانه میدان را از گسترش فولاد گرفت طوری که کمالوند تیمش را عقب کشیده بود و گاهی اوقات به غیر از حسینی کسی در زمین ملوان حاضر نبود. این نمایش ملوان که البته خطر جدی روی دروازه گسترش نداشت موجب شد آنها دقیقه ۷۸ روی شوت نوری به گل اول برسند اما خوشحالی آنها تنها دو دقیقه دوام داشت و در حالی که برای به تساوی کشاندن بازی تلاش می‌کردند آبی و زردپوشان تبریزی با یک ضد حمله روی پاس شجاعیان به پیمنتا دوباره اختلاف را در ۲ حفظ کردند. بعد از آن ملوان هرچه زد به در بسته خورد و تاکتیک این تیم که شوت از راه دور بود جواب نداد تا شکست دیگری در کارنامه آنها رقم بخورد.

بهترین بازیکن

محمدامین درویشی با گرفتن پنالتی که محمد ابراهیمی آن را تبدیل به گل کرد و پایه‌ریزی گل دوم تیمش بهترین نمایش را در بین نفرات حاضر در زمین داشت. همچنین داریوش شجاعیان که گل دوم گسترش فولاد را زد و پاس گل سوم را به پیمنتا داد نیز جزء نفرات خوب این مسابقه بود. در ترکیب ملوان هم پژمان نوری بعد از اینکه نیمه دوم جانشین زارع شد علاوه بر گلی که به ثمر رساند آهنگ زیبایی به تیم استیلی داد.

اتفاق ویژه

ملوان همانند ۸ هفته اخیر به پیروزی نرسید و امروز با شکست برابر گسترش فولاد ۲۰ امتیازی ماند تا با راه‌آهن رده پانزدهمی تنها ۳ امتیاز فاصله داشته باشد.

دقایق حساس:

دقیقه ۴۷: ارسال آبشک از کرنر به شکل خطرناکی از مقابل دروازه گسترش فولاد عبور کرد.
دقیقه ۶۵: حرکت خوب گودرزی و پاس به عقب او را پیمنتا با فاصله زیادی از بالای دروازه به اوت زد.
دقیقه ۶۵: در جدی‌ترین موقعیت بازی شوت پشت محوطه آبشک را نوشی‌صوفیانی درازکش به کرنر فرستاد.
دقیقه ۳+۹۰: ضربه آزاد نوری با فاصله کمی از بالای دروازه گسترش فولاد به اوت رفت.
دقیقه ۴+۹۰: شوت خطرناک رضی‌پور با فاصله کمی از کنار تیرک عمودی دروازه گسترش فولاد راهی اوت شد.

حاشیه‌ها:

* فراز کمالوند و دستیارانش پیش از شروع بازی به استقبال حمید استیلی رفتند.
* مصدومیت احمد آهی در دقیقه ۸ موجب شد حمید استیلی در ابتدای بازی نخستین تعویضش را انجام دهد.
* با وجود رایگان کردن تماشای این بازی، هواداران کمی برای حمایت از گسترش فولاد به ورزشگاه آمدند.
* پنالتی که دقیقه ۱۵ به سود گسترش فولاد اعلام شد با اعتراض بازیکنان ملوان همراه بود.
* مهدی حسینی‌نسب مربی ملوان به دلیل اعتراض زیاد به صفایی داور مسابقه دقیقه ۱۹ از کنار زمین اخراج شد.
* در دقیقه ۳۴ تماشاگران گسترش فولاد علیه سعید عباسی مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی شعار سر دادند و خواستار برکناری او شدند.
* ۳ دقیقه وقت اضافه برای نیمه اول اعلام شد.
* مازیار زارع بعد از تعویضش با پژمان نوری در ابتدای نیمه دوم بازوبند کاپیتانی را به او داد.
* برای نیمه دوم سه دقیقه وقت اضافه اعلام شد.


گسترش فولاد با این پیروزی ۲۶ امتیازی شده و ملوان نیز ۲۰ امتیازی باقی ماند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.