میلانی خبر داد:

عاشیقلار با یاد قیام ۲۹ بهمن تبریز گرد هم می آیند

رئیس حوزه هنری استان آذربایجان‌شرقی از برگزاری هفتمین گردهمایی پژوهشی شعر و موسیقی عاشیقلار در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار، حسن میلانی از برگزاری هفتمین کنسرت و گردهمایی پژوهشی شعر و موسیقی ادبیات عاشیقلار به مناسبت سی و هفتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران و گرامیداشت یاد و خاطره قیام تاریخی مردم آذربایجان شرقی در ۲۹ بهمن سال ۵۶ در حوزه هنری این استان خبر داد.

وی گفت: هفتمین کنسرت پژوهشی شعر و موسیقی ادبیات عاشیقلار روز سه شنبه ۲۷ بهمن ماه سال‌جاری راس ساعت ۱۸:۳۰ در محل «سینما انقلاب تبریز» و با حضور اساتید موسیقی عاشیقی برگزار می‌شود.

میلانی تاکید کرد: در هفتمین گردهمایی پژوهشی شعر و موسیقی ادبیات عاشیقلار از استاد عاشیق علی عسگر مسن مرندلی تجلیل به عمل خواهد آمد.

وی اضافه کرد: در حوزه موسیقی عاشیقی آذربایجان بزرگانی ظهور کرده‌اند که نقش هر کدام از این هنرمندان در رشد و شکوفایی این مکتب در دوران خود بسیار حایز اهمیت است و تجلیل و تکریم آنها وظیفه است که بر دوش مسئولان فرهنگی استان است.

رئیس حوزه هنری استان با بیان اینکه حضور برای عموم و خانوداه‌ها در این برنامه آزاد است، اظهار امیدواری کرد تا با حمایت مردم و مسئولان این موسیقی سنتی غنی و سرشار از معنویت و فرهنگ برای نسل‌های بعدی و جوان در بین هنر و فرهنگ اقوام ایران حفظ شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.