پشت پرده زلزله سیاسی در باکو؛

نقش پوتین در برکناری وزیر رژیم علی اف چه بود؟

بر این اساس اسناد مشخص شد که الدار محمود اف، وزیر تازه برکنار شده امنیت ملی جمهوری آذربایجان با حمایت رژیم صهیونیستی، سلاح‌های غیرقانونی را که از ترکیه به این جمهوری آورده شده بودند، به وهابی‌ها منتقل کرده است.

به گزارش تبریز بیدار، چندی پیش خبر برکناری الدار محمودا ف توسط  رسانه های آذری منتشر گردید خبری که زلزله ای در حکومت خاندان علی اف به راه انداخت تا جایی چند وزیر و مقام دولتی نیز از کار برکنار شده و حتی سازمان امنیت ملی جمهوری آذربایجان منحل شد. تحلیلگران فاجعه نارداران و تشدید فشارها بر مسلمانان این کشور را درهمین زمینه تحلیل کردند حال اسنادی منتشر شده که دلایل احتمالی برکناری این وزیر کابینه علی اف را بر ملا کرده است. 

بر این اساس اسناد مشخص شد که الدار محمود اف، وزیر تازه برکنار شده امنیت ملی جمهوری آذربایجان با حمایت رژیم صهیونیستی، سلاح‌های غیرقانونی را که از ترکیه به این جمهوری آورده شده بودند، به وهابی‌ها منتقل کرده است.  تمامی مخارج این کار توسط ریاض تامین گردید. این سلاح‌ها توسط شرکت هواپیمایی «آزال» جمهوری آذربایجان از ترکیه به باکو حمل شده و از طرق غیرقانونی به داغستان روسیه منتقل شده است.

الدار محموداف در همکاری با رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی، همچنین برای حضور ۴۰۰ نفر از شهروندان وهابی جمهوری آذربایجان در جنگ علیه سوریه و عراق شرایط لازم را فراهم کرده است.

اطلاعات مربوط به این حرکت‌های الدار محموداف که بدون اطلاع الهام علی اف، رئیس جمهوری آذربایجان انجام شده، توسط ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در اختیار الهام علی اف قرار داده شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.