تبریز؛

گشایش دومین نمایشگاه مد و لباس در تبریز

آثار برگزیده و منتخب دومین جشنواره مد و لباس ایرانی – اسلامی در تبریز به نمایش گذاشته شده است.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از باشگاه خبرنگاران، این نمایشگاه با حضور رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز، علی اکبر صفی پور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، حسن میلانی رئیس حوزه ی هنری، حسین آذرنیا رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، لطیفی مدیرکل صدا و سیمای آذربایجان شرقی  و جمعی از علاقمندان و فعالان این حوزه افتتاح شد.

آثار  رسیده به دبیرخانه این جشنواره در محل مجتمع فرهنگی هنری ۲۹ بهمن تبریز به نمایش عمومی گذاشته شده است.

براساس این گزارش از هشتصد اثر رسیده به این جشنواره در ۹ بخش شامل دوخت لباس، طرح لباس، عکس، فیلم، نقاشی، کتاب، مقاله، پایان نامه و مطبوعات، ۲۰ اثر در حوزه ی عکس، ۲۹ اثر در حوزه ی نقاشی، ۳۱ اثر در حوزه ی طرح لباس، ۲۵ اثر در حوزه ی کتاب و مطبوعات و پایان نامه و ۵۰ اثر در حوزه ی دوخت لباس به نمایش درآمده است.

این آثار برای بهره مندی شهروندان تا ۲۹ بهمن ماه به نمایش عمومی در آمده و نمایشگاه یاد شده از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۸ دایر خواهد بود.

گفتنی است؛ همزمان با برگزاری دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی در تبریز، کارگاه‌های تخصصی متنوع و کاربردی از جمله ممقان دوزی، پته دوزی، عثمان دوزی و … در روزهای ۲۹ و ۳۰ بهمن برپا می شود و میزبان علاقمندان خواهند بود .

دومین جشنواره مد و لباس ایرانی اسلامی با همکاری استانداری آذربایجان شرقی، آموزش و پرورش استان، اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در حال برگزاری است .

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.