بررسی دیدار/ استقلال ۲ – گسترش فولاد ۱

گسترش فولاد تبریز مقابل حریف خود نتیجه را واگزار کرد.

به گزارش تبریز بیدار، تیم های استقلال تهران و گسترش فولاد تبریز از ساعت ۱۵:۳۰ در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفته بودند که در پایان تیم میزبان با نتیجه ۲ بر ۱ به برتری رسید.

شرح گل:
۱ ـ صفر (استقلال): در دقیقه ۳۲ سجاد شهباززاده با دریافت توپ در پشت محوطه جریمه چرخشی ناگهانی داشت و با ضربه‌ای زیبا و تاب‌دار توپ را به گوشه دروازه گسترش فرستاد تا اولین گل بازی رقم بخورد.
۲ ـ صفر (استقلال): یک حرکت تیمی پشت محوطه جریمه استقلال به جابر انصاری رسید تا پاس او به محسن کریمی و ضربه سریع این بازیکن از سمت راست به زاویه مخالف در دقیقه ۴۴ برای دومین‌بار دروازه گسترش را فروریخت.
۲ ـ ۱ (گسترش): در دقیقه ۳+۹۰ فراز شهرام گودرزی به عمق دفاع استقلال و ضربه او به زاویه مخالف تبدیل به تک گل تیم شایسته گسترش فولاد شد.


داور این دیدار به محسن حسینی(۱۴ – گسترش فولاد)، مگنو باتیستا (۲۴ – گسترش فولاد)، امید ابراهیمی (۳۹ – استقلال)، مهدی رحمتی (۵۸ – استقلال) و حنیف عمران زاده (۷۴ – استقلال) کارت زرد نشان داده و همچنین محمد نصرتی در دقیقه ۵۸ با دریافت کارت قرمز از بازی اخراج شد.

ترکیب استقلال تهران: مهدی رحمتی، محمدرضا خرسندنیا، هرایر مگویان، حنیف عمران زاده، امید نورافکن، امید ابراهیمی، روزبه چشمی (۸۵ – میثم مجیدی)، جابر انصاری(۸۰ – برهانی)، فرشید اسماعیلی (۶۴ – برزای)، محسن کریمی و سجاد شهباززاده

سرمربی: پرویز مظلومی

ترکیب گسترش فولاد تبریز: داود نوشی صوفیانی، مرتضی اسدی، سیدمحسن حسینی، محمد نصرتی، محسن حمیدی(۴۶ -امید نظامی پور)، امیرحسین کریمی، مگنو باتیستا، لئوناردو پیمنتا(۶۷ – گودرزی)، امین درویشی (۶۱ – سیامک کوهنورد)، داریوش شجاعیان، محمد ابراهیمی

سرمربی: فراز کمالوند

شرح بازی:
اگرچه گسترش فولاد تیم شایسته‌ای بود اما استقلال باز هم موفق شد ۳ امتیاز یک بازی بسیار حساس را به حساب خود بریزد و دوباره به صدرجدول لیگ بازگردد. آبی‌ها امروز با نمایش مناسب و محکم در ۱۵ دقیقه پایانی نیمه اول و به ثمر رساندن ۲ گل بار خود را بستند و با مقاومت مقابل حملات حریف با چنگ و دندان ۳ امتیاز این بازی را حفظ کردند. گسترش که بخت‌های زیادی برای گلزنی داشت، می‌توانست با دست پر تهران را ترک کند اما فشار هواداران استقلال و درخشش مهدی رحمتی و البته سجاد شهباززاده که امروز گل تماشایی وارد دروازه صوفیانی کرد، برتری این تیم را رقم زد. این یک برد کلیدی برای استقلال بود که حالا دوباره فاتح جنگ کری با پرسپولیسی‌هاست.

بهترین بازیکن
 سیدمهدی رحمتی با مهار ضربه پنالتی محمد ابراهیمی بیشترین نقش را در رقم خوردن این نتیجه داشت. در تیم مقابل هم محمد ابراهیمی و داریوش شجاعیان نمایش قابل توجهی داشتند، اگرچه به استحقاق خود نرسیدند.

اتفاق ویژه
 استقلال رکورد حضور تماشاگران در یک بازی خانگی (غیر از دربی) را بعد از دو فصل شکست. حمایت هواداران استقلال، تاثیر زیادی در پیروزی و صدرنشینی آبی‌پوشان داشت.

دقایق حساس:
ثانیه ۴۶: فرار تند و تیز داریوش شجاعیان از سمت چپ با خطای امید ابراهیمی مواجه شد تا اولین ضربه کاشته این بازی در همان دقیقه اول به دست بیاید.
دقیقه ۱: کاشته ارسالی از جناح چپ با دخالت مدافعان استقلال به مهدی رحمتی رسید.
دقیقه ۲: محمد ابراهیمی مهاجم کلیدی گسترش فولاد در برخورد با مدافعان استقلال از ناحیه صورت مصدوم شد و برای لحظاتی بازی را از تب و تاب انداخت.
دقیقه ۴: همکاری استقلالی‌ها به محسن کریمی رسید و این بازیکن از فاصله ۱۰ متری با ضربه‌ای آرام توپ را به نوشی صوفیانی رساند.
دقیقه ۷: مانور عالی محمد ابراهیمی از سمت چپ و دریبل مدافع مستقیم و ضربه نهایی او با واکنش مهدی رحمتی راهی به دروازه آبی‌ها نیافت.
دقیقه ۸: برخورد محمد نصرتی و مهاجم استقلال باعث وقفه یک دقیقه‌ای در بازی شد.
دقیقه ۱۰: مرتضی اسدی کاپیتان تراکتورسازی در دقیقه ۱۰ اولین خطای تیمش را روی بازیکنان استقلال انجام داد و یک ضربه کاشته نصیب آبی‌پوشان کرد.
دقیقه ۱۱: ضربه کاشته امید نورافکن در دقیقه ۱۱ در دستان نوشی صوفیانی آرام گرفت.
دقیقه ۱۱: فرار امین درویشی از جناح راست و سانتر او با دخالت خرسندنیا به کرنر رفت.
دقیقه ۱۲: ضربه سر محسن حسینی روی ارسال پیمنتا به شکل خطرناکی از کنار دروازه رحمتی به اوت رفت.
دقیقه ۱۴: حرکت سریع مهاجمان استقلال و پاس محسن کریمی به اسماعیلی با خطای حسینی اولین اخطار بازی را برای این مدافع گسترش به ارمغان آورد و یک ضربه کاشته نصیب استقلال کرد.
دقیقه ۱۵: ضربه کاشته محکم امید ابراهیمی از کنار دروازه صوفیانی به اوت رفت.
دقیقه ۲۶: ارسال خطرناک جابر انصاری از جناح راست بدون دخالت مهاجمان استقلال به اوت رفت.
دقیقه ۲۷: همکاری شهباززاده و انصاری با دخالت مدافعان گسترش بی‌نتیجه ماند.
دقیقه ۲۸: امید نورافکن مدافع چپ جوان استقلال با حرکتی ناشیانه از پشت سر درویشی را سرنگون کرد تا داور بلافاصله در سوت خود به نشانه پنالتی بدمد.
دقیقه ۳۰: محمد ابراهیمی بهترین فرصت تیم گسترش را با بی‌دقتی از دست داد.
دقیقه ۳۹: امید ابراهیمی اولین کارت زرد استقلالی‌ها را به دلیل خطای روی داریوش شجاعیان دریافت کرد او اعتراض شدیدی به این تصمیم داور داشت.
دقیقه ۴۶: شلیک سجاد شهباززاده از پشت محوطه جریمه با واکنش صوفیانی راهی به دروازه گسترش نیافت.
دقیقه ۴۹: ضربه خطرناک مهاجم گسترش از سمت راست از بین پاهای مهدی رحمتی عبور کرد و راه عرض دروازه را طی کرد.
دقیقه ۵۷: فرار داریوش شجاعیان در قلب دفاع استقلال با پرچم اشتباه کمک داور یک فرصت عالی گل را از از گسترشی‌ها گرفت.
دقیقه ۵۹: محمد نصرتی روی یک ارسالی از سمت راست برخوردی با رحمتی داشت که برخورد او با واکنش تند رحمتی همراه شد و نصرتی باتجربه با عصبانیت به سمت دروازه بان استقلال برگشت و با هل دادن او وی را نقش بر زمین کرد. این حرکت بلافاصله با واکنش داور مواجه شد و با اخراج نصرتی استقلال ۱۰ نفره شد.
دقیقه ۶۳: شوت امید نورافکن از ۶۵ متری با فاصله زیاد از کنار دروازه گسترش به اوت رفت.
دقیقه ۶۵: فرار جابر انصاری از جناح چپ و دریبل دروازه‌بان گسترش فرصتی مناسب را نصیب استقلالی‌ها کرد اما پاس به بیرون انصاری جالب نبود تا این فرصت طلایی از دست شاگردان مظلومی برود.
دقیقه ۶۸: فرار محسن کریمی از جناح راست و پاس به بیرون او با دخالت مدافعان گسترش به اوت رفت.
دقیقه ۷۰: حرکت استثنایی شهرام گودرزی و پاس به بیرون اودر محوطه شش قدم به باتیستا رسید اما ضربه باتیستا با تکل مهدی رحمتی به کرنر رفت.
دقیقه ۷۳: حرکت تیمی بازیکنان گسترش به شجاعیان رسید که ضربه تماشایی این بازیکن با حداقل اختلاف از کنار دروازه رحمتی به اوت رفت.
دقیقه ۷۴: حنیف عمران زاده به دلیل تکل خطرناک روی پای ابراهیمی اخطار گرفت.
دقیقه ۸۷: شهرام گودرزی با شوتی محکم از فاصله نزدیک توپ را به آسمان زد.
دقیقه ۸۹: فرار آرش برهانی و ضربه او با دخالت اسدی تبدیل به یک کرنر برای استقلال شد.
دقیقه ۸۹: ضربه سجاد شهباززاده از محوطه شش قدم به شکل خطرناکی پس از برخورد به تور کنار دروازه به اوت رفت.

در حاشیه:
* استقلالی‌ها برای اولین‌بار از شیوه طبقه دوم رایگان برای جلب تماشاچی استفاده کرده‌اند. 
* فرهاد مجیدی ستاره سابق آبی‌پوشان با حضور در ورزشگاه آزادی همه چیز را تحت تاثیر خود قرار داده است.
* پیش‌بینی می‌شود بیش از ۸۰ هزار نفر از این مسابقه دیدن کنند.
*  مهدی رحمتی و وحید طالب‌لو دو دروازه بان استقلال برای نشان همیاری دست در دست هم وارد میدان شدند.
* مهدی رحمتی بعد از مهار پنالتی ابراهیمی سمت این مهاجم شیرازی‌الاصل رفت و وی را مهربانانه در آغوش گرفت و بوسید.
* امید نورافکن بعد از خطا روی درویشی و اهدای پنالتی به گسترشی‌ها، از سوی بازیکنان باتجربه تیمش مورد ملاطفت قرار گرفت تا روحیه خود را نبازد.
*  گل شهباززاده در دقیقه ۳۳ ورزشگاه آزادی را که مملو از تماشاگر است منفجر کرد. شهباززاده در بازی رفت هم ستاره استقلال بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.