در آستانه فرار رسیدن هفتم اسفند؛

زندگی آیت الله شبستری از زبان خودش

کاندیدای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری مردم آذربایجان شرقی بزرگ‌ترین امتیاز نظام جمهوری اسلامی ایران را حضور ولی‌فقیه در رأس آن دانست.

به گزارش تبریز بیدار، نام آیت‌الله محسن مجتهد شبستری در حالی به‌عنوان یکی از کاندیداهای پنجمین دوره انتخابات خبرگان رهبری مردم آذربایجان شرقی مطرح‌شده است که وی بیش از این نیز در هر چهار دوره مجلس خبرگان به نمایندگی از مردم آذربایجان شرقی حضورداشته است.

وی که هم‌اکنون نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان شرقی نیز محسوب می‌شود، در گفت‌وگو با مهر از سوابق کاری خود می‌گوید: در اولین سال‌های زندگی و در ایام جوانی در شهر قم بودم و افتخار شاگردی اساتیدی همچون آیات عظام بروجردی، محقق داماد، میرزا هاشم آملی و امام خمینی (ره) را داشته‌ام که این افتخار تا پایان عمر با من خواهد بود.

وی ادامه می‌دهد: پس از سال‌های تحصیل و فعالیت در قم به تهران رفته و به همراه بزرگان جامعه روحانیت موفق به تشکیل جامعه روحانیت مبارز شدیم که من نیز به‌عنوان یکی از اعضای شورای عالی این تشکل انتخاب شدم.


آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره‌ای به حضور خود در مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان نیز می‌گوید: در زمان حضور خود در تهران، در طول چهار دوره به‌عنوان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی حضور داشتم و پس از آمدن به تبریز نیز چهار دوره مفتخر به نمایندگی مردم آذربایجان شرقی در مجلس خبرگان شدم.

امام‌جمعه تبریز ادامه می‌دهد: در طول سال‌هایی که بافرمان رهبری از تهران به تبریز منتقل شده‌ام، توجه ویژه‌ای در ارتقای سطح حوزه‌های علمیه داشته و احداث ساختمان مصلا، حوزه علمیه صادقیه، بازسازی برخی از مدارس علوم دینی و برنامه‌ریزی برای احداث حوزه علمیه بزرگ از فعالیت‌های این مدت بوده است.

وی در خصوص برنامه‌های تدریس ویژه خود در دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمی نیز می‌گوید: چه در زمان حضور در تهران و چه تبریز به تدریس فقه و اصول نیز در سطح عالی حوزه مشغول بوده‌ام.

این کاندیداهای انتخابات خبرگان رهبری ادامه می‌دهد: در طول این مدت نیز موفق به نوشتن کتاب‌هایی همچون ولایت‌فقیه، سبک زندگی، تفسیر سوره حمد و اخلاص و چندین کتاب دیگر که در دست چاپ است، شده‌ام.

تداوم انقلاب به برکت ولی‌فقیه زمان است

آیت‌الله مجتهد شبستری با اشاره‌ای به نقش رهبری در جمهوری اسلامی ایران می‌گوید: بزرگ‌ترین امتیاز نظام جمهوری اسلامی حضور ولی‌فقیه در رأس کشور است و در این میان نیز وظیفه اصلی خبرگان رهبری انتخاب و وظیفه دیگر که در اصل ۱۱۱ بیان‌شده نظارت بر واجدیت شرایط رهبری در شخص رهبر است.

وی می‌افزاید: شرایط ذکرشده برای رهبری در قانون اساسی توسط اعضای مجلس خبرگان رصد شده و تاکنون نیز به شکرانه الهی تمامی ویژگی‌های ذکرشده به‌خوبی در رهبر معظم انقلاب دیده‌شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان بابیان اینکه ولایت‌فقیه محور وحدت در جامعه اسلامی به شمار می‌رود، می‌افزاید: در طول سال‌ها این حقیقت بر همگان روشن‌شده و تنها در سایه هوشیاری و عمق فکری رهبر بوده که کشور اسلامی ایران از تمامی حیله‌های دشمن جان سالم به دربرده است.

حضور مردم در هر دو انتخابات کمر دشمن را خواهد شکست

وی ادامه می‌دهد: به دلیل وظیفه بسیار خطیر این مجلس، جایگاه آن بر همگان واضح و روشن است و همین امر ضرورت شرکت بیشتر مردم در پای صندوق‌های روی را بیشتر می‌نمایاند.

آیت‌الله مجتهد شبستری می‌افزاید: هر دو انتخابات پیش رو دارای اهمیت بالایی هستند چراکه وظیفه مجلس شورای اسلامی قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای آن بوده و در جای خود برای موفقیت یک کشور نقش برجسته‌ای دارد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.