پس از نسبت دادن انفجارهای اخیر آنکارا به کردها

دمیرتاش: حزب عدالت و توسعه شاخه سیاسی داعش است

رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلق‌ها، در اظهاراتی حزب عدالت و توسعه (AKP) را شاخه سیاسی داعش و مولد تروریسم توصیف کرد.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  «صلاح الدین دمیرتاش» رئیس مشترک حزب دموکراتیک خلقها در اظهاراتی عنوان کرد: جوانان کرد برای مقابله با دستورات کشتار آنکارا در شرق و جنوب شرق ترکیه دست به ساخت سنگر و حفر خندق زده‌اند. حکومت با توسل به اینکه کردها خندق حفر کرده‌اند و سنگر ساخته‌اند قتل عام به راه انداخته است. این مردم برای جلوگیری از قتل عام شما است که دست به این کار زده‌اند.

به نوشته خبرگزاری «دوغان»، وی در ادامه اظهارات خود تصریح کرد: کردهایی که در این درگیری‌ها کشته شده‌اند تنها به این خاطر به قتل رسیده‌اند که خواستار زندگی با افتخار و آزادنه در سرزمینهای مادری خود بوده‌اند. این گونه مردن یک نوع غرور است و مردمان کرد صاحب اصلی این غرور و افتخارند. ما از حزب عدالت و توسعه هیچوقت مرحمت طلب نکرده‌ایم و نخواهیم کرد. ما باید در مقابل فاشیسم مقاومت کنیم. زیرا در مقابل ما اندیشه‌ای وجود دارد که وجدان، اخلاق و حقوق نمی‌شناسد.

خبرگزاری «کردپرس» با انتشار این خبر نوشت: دمیرتاش در ادامه اظهارات خود ضمن اشاره به اینکه اگر می‌خواهید بدانید ترور یعنی چه؟! شما را به سور و جزیره دعوت می‌کنیم، سخنان خود را اینگونه ادامه داد: تمام جهان اگر می‌خواهد بداند ترور چیست به سور و جزیره بیاید. حزب عدالت و توسعه هم در داخل ترکیه و هم در خارج ترور را هدایت می‌کند. زمانی که به سخنان «احمد داوود اوغلو» در خصوص حلب و اعزاز سوریه نگاه می‌کنیم حمایت‌های حکومت ترکیه از داعش را متوجه خواهیم شد. «اعزاز سقوط نخواهد کرد» عبارتی است که نخست وزیر ترکیه بر آن تاکید می‌کند. چه کسانی در اعزاز هستند؟ جبهه النصره، احرار الشام و گروه های وابسته به داعش. این سیاست غیر از حمایت آشکار از ترور چه می‌تواند باشد؟ HDP تروریست است، روشنفکران تروریست هستند، هنرمندان تروریست هستند، PYD تروریست است. این در حالی است که بزرگترین تولید کننده تروریسم، حزب عدالت و توسعه است.

وی افزود: حزب عدالت و توسعه، زمانی که داعش مقبره شاه سلیمان را بمباران می‌کرد از صالح مسلم خواهش کرده و در انتقال مقبره با YPG همکاری کرد. همان PYD که اکنون گروه تروریستی می‌نامید بارها در آنکارا با سران آن دیدار کرده‌اید. این در حالی است که PYD حتی یک گلوله هم به سمت ترکیه شلیک نکرده است. ولی متاسفانه حزب عدالت و توسعه اکنون به عنوان شاخه سیاسی داعش عمل می‌کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.