هشدار به مسئولان راه‌آهن

انتقال افراد با قطار چارتری برای رای دادن به کاندیداهای خاص!

ستادهای انتخاباتی برخی نامزدها در ابتکاری جدید برای برهم زدن قاعده رقابت،قصد دارند این بار از ظرفیت رای مهاجرین کلانشهرها از طریق قطارهای چارتری بهره بگیرند.

به گزارش تبریز بیدار به نقل از فارس،  در ایام تبلیغات برخی ستادهای انتخاباتی و نامزدها با وعده ها و شیوه های گوناگون سعی می کنند آرای بیشتری به نفع خود جلب کرده و به هر قیمتی کرسی نشین صندلی های سبز پارلمان شوند.

با پیشرفت تکنولوژیهای ارتباطی، شیوه های غیرقانونی خرید رای، نظیر شام و نهار و توزیع سیم کارت و … رنگ باخته و چندان جذابیتی ندارد به طوری که برخی ها با ترفندهای نوین دست به کار شده تا نامزد موردنظر خود را از دیگر رقبا پیش بیندازند. هر چند که بسیاری از این نوع تخلفات از چشم تیزبین سیستم های نظارتی پنهان نمی ماند.

ستادهای انتخاباتی برخی نامزدها در ابتکاری جدید برای برهم زدن قاعده رقابت،قصد دارند این بار از ظرفیت رای مهاجرین کلانشهرها از طریق قطارهای چارتری بهره بگیرند.

آنان با چارتری کردن قطارها و تزریق آرای اجاره ای تلاش می کنند شمارش صندوق ها را به نفع نامزد موردنظر تغییر داده و معادلات انتخابات را در حوزه های خاص بر هم بزنند.

نگاهی به برنامه ریزی حرکت قطارها در سایت فروش بلیت شرکت حمل و نقل ریلی رجاء، راه آهن جمهوری اسلامی ایران و شرکت های خصوصی مالک قطار حکایت از این دارد که مثلاً در روز پنجشنبه ششم اسفند ماه از تهران به مقصد شهرستان میانه در استان آذربایجان شرقی ۴ رام قطار و هفتم اسفند ۲ رام قطار حرکت می کنند.

بخش اعظم ساکنین کلانشهرها را مهاجرین شهرها و روستاههای مختلف کشور تشکیل می دهند.

در برخی حوزه های انتخابیه با حدود ۱۸ هزار رای امکان ورود به مجلس شورای اسلامی وجود دارد.

این نگرانی وقتی بیشتر می شود که هم اکنون برخی شرکت های خصوصی مالک قطار دارای سیستم مستقل فروش بلیت بوده و در صورت ضعف نظارت، توان این را دارند نقشه ستادهای انتخاباتی را عملیاتی کنند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.