دستیار ریکارد و مورینیو مقابل قلعه‌نویی

مربی مسی، ژاوی و رونالدینهو در تبریز

تراکتورسازی تبریز این هفته بازی سختی برابر الجزیره امارات در خانه خواهد داشت، تیمی که مربی سابق بارسلونا و چلسی را روی نیمکتش دارد.

به گزارش تبریز بیدار، به نقل از “ورزش سه”، تیم تراکتورسازی در گروه پاختاکورازبکستان، الهلال عربستان و الجزیره امارات همگروه است و در اولین بازی خود ۴ شنبه به مصاف حریف امارات خود برود.


الجزیره امارات در مرحله حذفی باشکست دادن السد قطر در ضربات پنالتی توانست به مرحله گروهی راه پیدا کند و البته بلیط ژاوی به تبریز را لغو کند.

شاخص ترین فرد در تیم الجزیره امارات هنک تن کاته سرمربی آنهاست که سابقه مربی گری در بارسلونا، چلسی و آژاکس را در کارنامه دارد. با هم کارنامه درخشان این مربی را مرور می کنیم:

هتک تن کاته ۶۱ ساله سرمربی هلندی االجزیره است که خودش در پست وینگر راست فوتبال بازی می کرده است. او در تیم های هراکلس، تل استار، ایگلس، ادمونتون بازی کرده است و در مجموع ۲۰۲بازی توانسته ۳۴ گل زده است.

دوران مربی گری او با حضور در تیم ایگلس شروع شد و سپس یه هراکلس پیوست.اولین تیم مهم این سرمربی اسپارتاروتردام در لیگ هلند بوده است، سپس به هانگریا پیوست و توانست در لیگ رومانی قهرمان شود.

او سه سال بعد از این قهرمانی به همراه رایکارد به بارسلونا پیوست و از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۶ در این تیم مطرح اسپانیایی باقی ماند، او با بارسلونا دو فصل قهرمان لالیگا، دو فصل قهرمان سوپرکاپ، یک فصل قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شد تا کارنامه اش درخشان تر شود، او پس از آن سرمربی آزاکس شد و توانست دو جام را در یک سال همراه با این تیم هلندی به دست آورد.

پس از دو قهرمانی به چلسی مورنیو پیوست اما نتوانست با آّبی های لندنی قهرمانی به دست آورد. او پس از چلسی یک فصل سرمربی پاناتیاکوس بود و سپس به تیم های آسیایی پیوست.

او در تیم های الاهلی دبی، ام صلال قطر، شاندونگ چین سرمربی گری کرد و البته او از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ بازهم در اسپارتا رتردام مربی گری کرد و ابتدای این فصل به تیم الجزیره پیوست.

تیم او در لیگ امارات با ۲۵ امتیاز در میانه های جدول قرار دارد و امیدوار است بتواند بعد از صعود به مرحله گروهی در این مرحله تیمش را جز دو تیم صعود کننده قرار بدهد، الجزیره در آخرین دیدار خود توانست در خانه تیم بن یاس را ۳-۲ شکست دهد.

او با بازیکنان بزرگی چون مسی، اتوئو، رونالدینو، شوچنکو، تری، لمپارد، دروگبا، پیکه، ژاوی، اینیستا، پویول و .. کار کرده است و مطمئنا تجربه بالای او می تواند بسیار به کار تیم اماراتی بیاید.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.