بررسی بازی/ تراکتور سازی ۴ – الجزیره ۰

تراکتورسازی تبریز در نخستین بازی خود در فصلِ جدید لیگ قهرمانان آسیا، شروعی فوق‌العاده مقابل الجزیره امارات داشته و به برتری پرگل رسید.

به گزارش تبریز بیدار،   تیم های تراکتور سازی تبریز و الجزیره امارات از ساعت ۱۶ در ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز به مصاف یکدگیر رفته بودند که در پایان نماینده ایران با نتیجه ۴ بر صفر به برتری رسید. 

تراکتورسازی در این بازی با  ترکیب محمد رضا اخباری، شجاع خلیل‌زاده، خالد شفیعی، سعید آقایی، محمد ایرانپوریان، سینا عشوری، مهدی کیانی، آگوستو سزار (مهدی شریفی ۴۶)، بختیار رحمانی (ایوب کلانتری ۸۳)، فرزاد حاتمی و سروش رفیعی به میدان رفته‌اند. 

در سوی مقابل تیم پرستاره الجزیره که هنک تن‌کاته، سرمربی مشهور سابق چلسی را روی نیمکت خود می‌بینید با ترکیب علی خسیف، فایز موسی اف، علی احمد مبخوت، پارک جونگ وو، تیاگو نوس، سالیم راشد، یعقوب یوسف، محمد عبید، فاریس جمعه، انجل لفیتا و کنوین جونز( سلطان سعید دقیقه ۷۸) به میدان رفته بود.

گل های این دیدار توسط بختیار رحمانی (دقایق ۵ و ۶۰)، شجاع خلیل زاده (دقیقه ۱۱) و مهدی شریفی (دقیقه ۵۴) به ثمر رسید.

داور این مسابقه به سالیم راشد ( دقیقه ۳۲)، مسلم فائز (دقیقه ۴۲) و انجل لفیتا (دقیقه ۸۹) از تیم الجزیره و محمد ایران پوریان( دقیقه ۴۷) و فرزاد حاتمی (دقیقه ۸۲) از تیم تراکتورسازی کارت زرد نشان داد.

تراکتوری ها نسبت به حریف اماراتی بازی بهتری انجام داده و موقعیت های دیگری نیز داشتند که تبدیل به گل نشد.

حدود ۲۰ هزار نفر از هواداران تراکتور سازی در ورزشگاه حضور دارند.

برخی از هواداران تراکتور سازی با خود بادکنک هایی را به ورزشگاه آورده اند.

بختیار رحمانی مدتی پیش مورد غضب هواداران تراکتورسازی قرار گرفته بود ولی  پیش از شروع این بازی تشویق شد.

شرح گل ها


۰-۱(تراکتورسازی):  سانتر ایرانپوریان از سمت راست را فرزادحاتمی با ضربه سر برای بختیار رحمانی ساخت تا این بازیکن بتواند با یک ضربه روپا گل اول بازی را به ثمر برساند.

۰-۲(تراکتورسازی): ضربه کرنر سروش رفیعی را شجاع خلیل زاده با یک ضربه سر زیبا به گل دوم تراکتوری ها تبدیل کرد.

۰-۳ (تراکتورسازی): اوت دستی بلند سینا عشوری بعد از ضربه فرزادحاتمی با ضربه شفیعی به سمت دروازه شلیک شد اما دفاع امارات  آن را برگشت داد، توپ برگشتی را بازهم حاتمی زد که دروازه بان امارات آن را نصفه و نیمه گرفت و درون دروازه مهدی شریفی با یک ضربه آرام دروازه اماراتی ها را برای بار سوم باز کرد.

۰-۴(تراکتورسازی): اشتباه جمعه دفاع اماراتی ها با هوشیاری بختیار او را در موقعیت تک به تک قرارداد و بختیار توانست با یک ضربه دقیق دروازه الجزیره را باز کند.

دقایق حساس

دقیقه ۹: ضربه سعید آقایی در مسیر دروازه بعد از برخورد به پای دفاع اماراتی به کرنر رفت.
دقیقه ۱۵: پاس پارک به جونز رسید اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد از بالای دروازه تراکتورسازی به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰: پاس فرزاد حاتمی برای بختیار با ضربه وی پای بختیار همراه شد اما ضربه زننده گل اول تراکتوری ها با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۴۳: پاسکاری فوق العاده رفیعی و حاتمی ، سروش را در موقعیت فوق العاده قرار داد و پاس زیبای سروش را آگوستو سزار نتوانست به گل تبدیل کند.
دقیقه ۵۰: پاس جونز پشت محوطه جریمه به تیاگو رسد اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد به بیرون رفت.
دقیقه ۵۰: شوت از راه دور سروش رفیعی نیز با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۵۲: جونز توانست دروازه تراکتور را باز کند اما داور دوم بازی این موقعیت را آفساید اعلام کرد.
دقیقه ۵۳: ضربه مهدی شریفی پس از عبور از دروازه بان در آستانه رفتن به درون دروازه بود اما مدافع الجزیره توپ را به بیرون فرستاد.
دقیقه ۶۸: ضربه راه دور جمعه مدافع اماراتی ها بااختلاف و به طرز عجیبی از دروازه اخباری به بیرون رفت.
دقیقه ۷۳: شوت از راه دور مبخوت با اختلاف از دروازه اخباری به بیرونر فت.
دقیقه ۷۵: اوت بلند عشوری و در ادامه ان ضربه سر شریفی در آغوش خسیف قرار گرفت.
دقیقه ۷۸: پاس به بیرون زیبای فرزاد حاتمی می رفت تا با ضربه شریفی به گل پنجم این دیدار تبدیل شوداما شریفی یک قدم برای زدن ضربه جلو بود.
دقیقه ۸۷: ضربه دقیق سروش رفیعی در آغوش خسیف آرام گرفت.
دقیقه ۹۰ : پاس زیبای فرزاد حاتمی شریفی را در حالت تک به تک قرار داد اما ضربه این بازیکن با اختلاف زیاد به بیرون رفت.

حاشیه:

* محمد ابراهیمی بازیکن سابق تراکتورسازی و کنونی گسترش فولاد از جایگاه ویژه نظاره گر دیدار همبازیان سابق است.

شرح گل‌ها

تراکتورسازی یک- الجزیره صفر: سانتر ایرانپوریان از سمت راست را فرزادحاتمی با ضربه سر برای بختیار رحمانی کاشت تا هافبک تراکتورسازی با یک ضربه محکم و روی پا گل اول بازی را به ثمر برساند.
تراکتورسازی ۲- الجزیره صفر: کرنر سروش رفیعی را شجاع خلیل‌زاده با یک ضربه سر زیبا به گل دوم تراکتوری‌سازی تبدیل کرد.

تراکتورسازی ۳- الجزیره صفر: رفت و برگشت چند باره توپ در مقابل دروازه الجزیره در نهایت با حضور به موقع مهدی شریفی و ضربه او از روی خط دروازه، گل سوم تراکتورسازی را به همراه داشت.

تراکتورسازی ۴- الجزیره صفر: اشتباه عجیب مدافع الجزیره و توپ‌ربایی به موقع بختیار رحمانی باعث شد ستاره تراکتورسازی گل چهارم این تیم و گل دوم خودش را به ثمر برساند. یک شروعِ باورنکردنی در ورزشگاه یادگار امامِ نه چندان شلوغ!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.