معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی:

زیرساخت‌های انرژی شهر تبریز برای سال ۲۰۱۸ تقویت می‌شود

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸ گفت: زیرساخت های انرژی این شهر با همدلی فعالان حوزه صنعت برق تقویت می شود.

به گزارش تبریز بیدار، محمدصادق پورمهدی در آیین بهره برداری از پروژه های برق منطقه ای آذربایجان با اشاره به این که نورپردازی و روشنایی شهر تبریز از دو سال گذشته شروع شده است، گفت: بهبود وضعیت روشنایی شهر یکی از برنامه های شورای سیاست گذاری تبریز ۲۰۱۸ است.

وی با اشاره به این که ورود ۱.۵ میلیون گردشگر به تبریز در سال ۲۰۱۸ پیش بینی شده است، گفت: برای میزبانی مناسب از گردشگران، درصدد تقویت زیرساخت های خدماتی در زمینه های مختلف هستیم.
پورمهدی با بیان این که تامین منابع یارانه نقدی شرکت های فعال در حوزه انرژی و نیرو را با مشکل مالی مواجه کرده است، گفت: اجرای طرح های توسعه شرکت برق منطقه ای آذربایجان، نشانگر وجود همدلی و هم زبانی دراین مجموعه است.
وی با بیان این که آذربایجان شرقی با وفاق و همکاری دستگاه های اجرایی و خدماتی به کارگاه سازندگی تبدیل شده است، گفت: این در حالی است که تنها ۳۰ درصد بودجه عمرانی پروژ های استانی و کمتر از۶۰ درصد بودجه عمرانی پروژه های ملی تخصیص یافته است.
دراین آیین، چهار پروژه انتقال و فوق توزیع برق منطقه ای آذربایجان با اعتبار هزینه شده یکهزار و ۳۵ میلیارد ریال با حضور مدیرعامل توانیر و مدیران عامل شرکت های برق اردبیل، آذربایجان غربی و شرقی بهره برداری شد.
خط ۴۰۰ کیوولت پست آیدوغموش به نیروگاه سبلان اردبیل به طول ۱۵۵ کیلومتر ، توسعه پست آیدوغموش با احداث تاسیسات خط ۲۳۰ کیلوولت ، پست ۱۳۲ به ۲۰ کیلو ولت شیهد کسائی مرند و توسعه پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت هشترود پروژه های بود که امروز بهره برداری شد.
دراین آیین از معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی به جهت همکاری در اجرایی شدن طرح های شرکت برق از طرف مدیر عامل توانیر تقدیر شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.