مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبر تبریز خبر داد:

برگزاری «جشنواره لاله» در سال ۹۵ در تبریز

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز از برگزاری « جشنواره لاله » برای نخستین بار در تبریز خبر داد.

به گزارش تبریزبیدار، محمدحسین حسن زاده با اعلام این خبر اظهار داشت: کاشت پیاز گلهای لاله طی سال گذشته برای نخستین بار در تبریز اتفاق افتاد که این اقدام با استقبال بی نظیر از سوی شهروندان همراه بود.

وی با اشاره به تجربه ی خوب سازمان پارکهای تبریز در این زمینه کاشت لاله تصریح کرد: به دنبال همین موضوع تصمیم بر این شد تا در سال جاری این رویکرد در نقاط دیگر شهر تبریز نیز ادامه یابد.

حسن زاده افزود: سال گذشته کاشت پیاز لاله تنها در پارک ائل گلی معطوف شده بود ولی امسال در تمامی میادین اصلی و پارکهای بزرگ شهر و به طور کلی در تمام مناطق سطح تبریز پیاز گلهای رنگین و متنوع لاله کاشته شده است.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز با تاکید بر استقبال خوب مردم از این طرح اظهار داشت: به همین دلیل قصد داریم در سال آینده «جشنواره لاله» را با همکاری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تبریز، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری و همچنین سازمان گردشگری شهرداری تبریز برپا کنیم.

وی ادامه داد: همچنین به دلیل انتخاب تبریز به عنوان شهر گردشگری در سال ۲۰۱۸ در تلاش هستیم تا این جشنواره را به طور جامع تر در سال ۲۰۱۸ برپا کنیم.


حسن زاده به کاشت دو میلیون پیاز لاله طی سال جاری در تبریز اشاره کرده و گفت: با این حجم از لاله‌کاری و توسعه فضای سبز زینتی، بهار سال آتی، جلوه‌ای متحول و چشم‌نواز خواهد داشت.

مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری تبریز تاکید کرد: در کنار اقدامات گسترده‌ای که در راستای بسترهای توسعه فضای سبز تدارک دیده شده ‌است، گسترش کمی و کیفی فضای زینتی نیز مورد توجه شهرداری تبریز خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.