معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان‌شرقی:

ثبت نام آزمون استعدادهای درخشان از ۸ اسفند آغاز می‌شود

معاون آموزش متوسطه استان آذربایجان‌شرقی به دنبال ابلاغ بخشنامه و دستورالعمل آزمون استعدادهای درخشان از ثبت نام این آزمون از طریق سامانه و از ۸ تا ۲۰ اسفند خبر داد.

به گزارش تبریز بیدار  عاشور اکرمی ضمن تشریح دستورالعمل آزمون استعدادهای درخشان از ثبت نام این آزمون از طریق سامانه و از ۸ تا ۲۰ اسفند خبر داد.  

وی افزود: داوطلبان از هشت اسفند تا آخر وقت اداری ۲۰ اسفند فرصت ثبت نام خواهند داشت و ضرورت دارد که در وارد کردن اطلاعات دقت کنند چرا که امکان ویرایش یا اصلاح اطلاعات وجود ندارد.

معاون آموزش متوسطه استان با بیان اینکه ثبت نام از طریق سامانه ثبت نام به نشانی www.sanaad.medu.ir  انجام می‌شود، افزود: داوطلبان از طریق سامانه http//azmoon.srttu.edu  می‌توانند نسبت به دریافت دفترچه راهنمای ثبت نام اقدام و دستورالعمل کلی در ftp اداره سنجش استان قابل مشاهده و دریافت است.

اکرمی در تشریح ضوابط ثبت نام دانش آموزان پایه نهم مدارس اظهار داشت: تمام دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان در سال تحصیلی ۹۵-۹۴ که معدل سالانه هر دو پایه هفتم و هشتم آنها در خرداد،۱۷ و بالاتر از آن باشد، می‌توانند بدون شرکت در آزمون ورودی، در پایه دهم استعدادهای درخشان ادامه تحصیل دهند.

وی افزود: دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان سال تحصیلی ۹۵-۹۴ که معدل کل سالانه در خرداد، در یکی از پایه‌های هفتم و هشتم ۱۷ و بالاتر و در پایه دیگر(هفتم وهشتم) بین ۱۶ تا ۱۶.۹۹ باشد، نیز در صورت تأیید شورای معلمان مدرسه و تصویب نهایی در شورای مدرسه محل تحصیل فعلی خود، پس از صدور مجوز اداره استعدادهای درخشان استان، بدون شرکت درآزمون ورودی مجاز به ثبت نام و ادامه تحصیل در پایه دهم استعدادهای درخشان هستند.

وی ادامه داد: در تعیین و صدور رأی نهایی مولفه‌های علل عدم کسب حدنصاب معدل، استعدادها و توانایی‌های دانش‌آموز براساس نظر معلمان،مربیان و مشاوران، سوابق فعالیت‌های برجسته تحصیلی، پژوهشی، پرورشی و فرهنگی دانش‌آموز توسط شورای معلمان و شورای مدرسه مبنا قرار گیرد و در صورت عدم تأیید، لازم است دانش‌آموز در آزمون ورودی تکمیل ظرفیت پایه دهم استعدادهای درخشان شرکت کند.

عاشور اکرمی ادامه داد: آن دسته از دانش آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان سال‌تحصیلی ۹۵-۹۴ که معدل کل سالانه آنان در هر پایه هفتم و هشتم درخرداد ماه کمتر از ۱۷ باشد، لازم است برای ورود به پایه دهم مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در آزمون تکمیل ظرفیت مدارس استعدادهای درخشان شرکت کنند.

معاون مدیر کل در حوزه آموزش متوسطه در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: آن دسته از دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان سال‌تحصیلی ۹۵-۹۴ که معدل کل سالانه آنان در هر پایه هفتم و هشتم در خرداد ماه کمتر از۱۷  باشد، لازم است برای ورودبه پایه دهم مدارس دوره دوم متوسطه استعدادهای درخشان در آزمون تکمیل ظرفیت مدارس استعدادهای درخشان شرکت کنند.

وی اضافه کرد: دانش‌آموزان پایه نهم مدارس استعدادهای درخشان باید حائز شرایط ادامه تحصیل مدارس استعدادهای درخشان مندرج در آیین نامه ارزشیابی تحصیلی و تربیتی دوره راهنمایی تحصیلی باشند

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.