نهضت دست انداززدایی در جلسه شورای شهر؛

از بی در و پیکری تا مرده شورخانه شدن تبریز؟/وقتی شهرداری پول ندارد اما باز هم هبه می دهد!!!

جلسه امروز شورای شهر تبریز با ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز شد. شیاری و مدبر از غائبین جلسه هستند.

به گزارش تبریزبیدار،  جلسه امروز شورای شهر تبریز با ۲۰ دقیقه تاخیر آغاز شد. شیاری و مدبر از غائبین جلسه هستند.

شهرام دبیری در ابتدای این جلسه با اشاره به برگزاری انتخابات پرشور ۹ اسفندماه گفت: موضوع انتخابات واقعا نشان داد مردم شریف ایران و آذربایجان و تبریز با حضور در صحنه و مشارکت بالا نمایندگان اصلح را انتخاب کرده و نشان دادند همه حامی انقلاب هستند.

تبربز جز معدود شهرهایی بود که ریخت و پاش انتخاباتی در خیابان ها بسیار کم بود و برخلاف دوره های پیشین که پاکسازی شهر چند روز طول می کشید، شب جمعه خیابان های تبریز پاکیزه بود.

روز ۹ اسفندماه نیز روز ملی حقوق مصرف کنندگان است که مرجعی برای جبران خسارت مصرف کنندگان است و تولیدکنندگان باید کالای با کیفیت تولید کنند.

علی رغم تذکر مکرر اعضای شورا و دستور شهردار همچنان مشاهده می شود که برخی از کارگران تنظیف دچار حادثه شده و فوت می کنند، تا کی قرار است این مسئله تکرار شود؟

ورود علی شیاری، کاندیدای حوزه انتخاباتی مرند و جلفا با سخن دبیری مبنی بر “خسته نباشد در رقابت های انتخاباتی” همراه شد.

بهروز خاماچی به عنوان اولین سخنران پیش از دستور امروز، سخنان خود را با طعنه اینکه اگر ۳دقیقه بیشتر وقت دهید همچون اطعام است!، گفت: در انتخابات امسال شهر همان شهر بود و ما رقابت نامناسبی را شاهد نبودیم.

وی ادامه داد: انتخاب تبریز به عنوان شهر نمونه گردشگری جهان اسلام در سال ۲۰۱۸، برای تبریز یک نعمت است و اصفهان و تبریز به عنوان رقبای ما رقابت منفی را علیه ما آغاز کرده اند و تنها خودشان را تبلیغ می کنند، ۲۰۱۸ شرف و آبروی شهر ماست.

عضو شورای شهر تبریز اظهار داشت: سازمان میراث فرهنگی، سازمان گردشگری شهرداری بصورت انفرادی کار می کند و اگر روش ما اینگونه است همه را باید ببینیم.

بهروز خاماچی خاطر نشان کرد: تاکنون به زیرساخت های تبریز و استان توجهی نشده و وقتی از سمت زنجان به سمت تبریز حرکت می کنیم گویی تفاوت از آفریقا تا اروپاست! یک چایخانه تمیز و دستشویی فرنگی وجود ندارد و بعد می روند و می نویسند که تبریز بهداشت ندارد.

وی افزود: در کجای جهان زباله تا این حد زیاد است، چرا محیط زیست در رابطه با محیط زیست خوابیده است؟ رنگ آمیزی های شهر ما شبیه مرده شورخانه و بیمارستان است و رنگ دیگری ندارد.

بهروز خاماچی گفت: آقایانی که به سفر خارجی رفته اید چه آوردید؟ حفاری های خیابانی را درست در زمان آمدن مهمان ها از سایر شهرها و خارج از کشور در عید می اندازیم، در تاکسی ها بوی عفونت می آید و وضعیت تاکسی و تاکسیرانی اسفناک است و چه کسیباید به این نظارت کند و شهر باید تا کی بی در و پیکر باشد؟

وی افزود: سازمان ترافیک خودمختار است و پیشنهاد ما را به حساب.نمی آورد و تبریز ظرفیت ماشین را ندارد

احتشام حاجی پور به عنوان دومین سخنران پیش از دستور امروز، پیروز انتخابات دیروز را مردم و خوشحالی دشمن و ناامیدی دشمن عنوان کرد و گفت: حضور ۲.۵ درصدی مردم تبریز بالاتر از متوسط کشوری، بسیار سالم و حساب شده بود و مردم صحنه انتخابات را به صحنه شکوه تبدیل کردند.
وی افزود: تبریز به عنوان شهر جهانی فرش دستبافت جهان انتخاب شد و برخلاف عملکرد فعلی دردوران خودم کارهای خوبی انجام دادم و ما نتوانستیم از فرش درست استفاده کنیم.

در طرح جامع فرهنگی، پول فرهنگی مشخص نشد که چه کرده ایم  و این مسیله تعریف و ساماندهی شده نبود. هی می گوییم تبریز شهر اولین ها، اما تاکنون نمایشگاهی برای معرفی این مسیله انجام ندادیم؛ شنیدم یکی از شهرداران مناطق می خواهد مجسمه ملانصرالدین را احداث کند، مگر ما ۳ علامه مشهور تبریزی را نداریم؟!

حاجی پور ادامه داد: آقای شهردار در ۲سال گذشته آسفالت ریزی خوبی در شهر انجام شده و من از صمیم قلب از شما قدردانی می کنم ولی بنظرم باید نهضت آسفالت ریزی را به “نهضت دست انداز زدایی” تبدیل کنیم.

در ادامه جلسه از سجاد هاشمی دونده تبریزی در رقابت های ابین المللی تقدیر شد که وی در سخنان کوتاه خود، از حق خوری هایانجام شده دراین مسابقات انتقاد کرد و خود را نماینده همه تبریز معرفی کرد.

لایحه هبه شورای شهر به عظیم قیچی ساز، کوهنورد تبریزی به قله های بالای ۸۰۰۰ متر، باعث واکنش استوتچی به عنوان مخالف شد.

استوتچی با انتقاد از کوتاهی حمایت فدراسیون های مختلف، تصریح کرد: شهرداری از یک سو مدعی است مشکل مالی دارد اما از سوی دیگر وظیفه سایر ارگان ها بر روی شهرداری خراب می شود.

وی افزود: شهرداری های مناطق ۳،۴،۵ و ۸ عیدی پایان کار کارگران تنظیف را پرداخت نکرده اند و بقیه سازمان ها نیز عیدی پایان کار و حقوق کارکنان تامین نیرو را نداده اند.

این عضو شورا ادامه داد: وقتی وام های ۲ میلیونی کارگران به ۶۰۰ نفر از مدیران ببعد از ۱۸ ماه تاکنون جوابی نداده اند ولی وام ۵۰ میلیونی با نرخ پایین پرداخت کرده اند.

در شورای سوم نظیر این لایحه را در قالب بودجه فرهنگی جای دادیم تاکنون پس از سال ها شهرداری میزان هزینه کرد و موجودی ماده ۱۶ و ۱۷ هبه را دزیافت نکردیم.
این لایحه هبه در نهایت با رای اعضای شورای شهر تبریز به تصویب رسید.

در ادامه جلسه پروژه سرمایه گذاری در محل پارک بزرگ تبریز، مطرح شد که با ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در طول ۶۰ ماه انجام خواهد شد.

چمنی نیز به عنوان رییس کمیسیون سرمایه گذاری، با انتقاد از عدم ارایه لوایح یه کمیسیون سرمایه گذاری، تصریح کرد: یکباره شورای شهر را به شورای سرمایه گذاری تبدیل کنیم تمام شود و برود، باید بحث سرمایه گذاری و کمیسیون را حل و فصل کنیم و لوایح تخصصی به کمیسیون ها بروند. در موضوع تاکسی رانی و اتوبوس رانی مشخص نشد از شهرداری حمایت می کنیم یا تخریب؟ نمی شود که به ظاهر رانندگان تاکسی رسیدگی کرد.

تایید سخنان بهروز خاماچی توسط شهین باهر و با این عنوان که “کبوتران حرم در بحث روز صحبت می کنند”، که بهروز خاماچی به طعنه گفت: یک ناهار مهمان من هستی!

انتخاب محدث به عنوان دبیر ستاد حمایت از زندانیان، باعث شد دبیری نیز به شوخی به وی بگوید که یک نهار مهمان شده ایم!

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.