عضو کمیسیون اجتماعی مجلس انتقاد کرد:

افزایش جریمه رانندگی راهکار کاهش تخلفات نیست / مردم متضرر می شوند

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزایش نرخ جرایم رانندگی را در کاهش تخلفات بی تاثیر دانست و خواستار حذف زمینه های تخلف قبل از افزایش جریمه ها شد.

به گزارش تبریز بیدار، محمداسماعیل سعیدی، راهکار موثر برای کاهش تخلفات رانندگی را فرهنگ‌سازی خواند وگفت: برای کاهش تخلفات در وهله اول باید زیرساخت‌ها اصلاح شود.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس شورای اسلامی، با تاکید براینکه زیرساخت‌ها برای کاهش تخلفات رانندگی در کشور فراهم نیست،‌ گفت: در کنار فرهنگ‌سازی بهترین راهکار برای کاهش تخلفات رانندگی، برنامه‌ریزی برای تامین و اصلاح زیرساخت‌ها است و تا زمانیکه زیرساخت‌ها برای کاهش تخلفات مهیا نشود افزایش جرائم در کاهش تخلفات کارایی چندانی ندارد.

 

افزایش نرخ جرایم رانندگی کارکرد درآمدزایی دارد

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه افزایش نرخ جرایم راهنمایی و رانندگی کارکرد درآمدزایی دارد، تصریح کرد: متاسفانه هیچ مسئولی به فکر راهکاری موثر برای کاهش تخلفات رانندگی نیست و فقط به افزایش جریمه ها اکتفا کرده اند.

سعیدی با بیان اینکه شهروندان نباید تاوان بی مسئولیتی سازمان‌ها و دستگاه های مختلف را بدهند، گفت: متاسفانه به دلیل اینکه در برخی از مراکز تجاری، درمانی و … پارکینگ به اندازه کافی تعبیه نشده لذا شهروندان مجبور هستند خودروی خود را در خیابان پارک کنند در حالیکه واحدهای مذکور باید جریمه شوند ولی شهروندان تاوان بی مسئولیتی عده ای را می دهند.

 

لزوم حذف زمینه های تخلفات  رانندگی

وی خواستار حذف زمینه های تخلفات رانندگی شد و افزود: تا زمانی که فضای مناسب در معابر شهری برای پارک خودروها وجود نداشته باشد افزایش جریمه ها منطقی نیست؛ البته مسئولان ذی ربط باید با برنامه ریزی منسجم، راهکارهای منطقی و مناسب برای کاهش میزان تخلفات رانندگی ارائه دهند.

 

افزایش نرخ جرایم رانندگی در کاهش تخلفات بی تاثیر است

عضو کمیسیون اجتماعی در مجلس نهم، افزایش نرخ جرایم رانندگی را در کاهش تخلفات بی تاثیر دانست و خواستار حذف زمینه های تخلف قبل از افزایش جریمه ها شد.

 

انتقاد از ادامه تولید خودروهای ناایمن داخلی

نماینده مردم تبریز، آذرشهر واسکو در مجلس نهم، با انتقاد از ادامه تولید خودروهای ناایمن و بی‌کیفیت داخلی، گفت: در شرایطی که تولیدات بی‌کیفیت داخلی نقش موثری در افزایش تعداد کشته شدگان حوادث رانندگی دارد مسئولان فقط به فکر افزایش نرخ جریمه ها هستند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، خودروهای بی کیفیت داخلی را معضلی جدی دانست و گفت: در حالیکه سالانه خودروهای بی کیفیت داخلی به علت نقص فنی جان عده زیادی از هموطنان را می گیرد ولی مسئولان همچنان با بی تفاوتی از کنار این مساله می گذرند؛ در این باره مسئولان ذی ربط باید شفاف سازی کنند که تاکنون چه برنامه هایی برای استانداردسازی خودروهای داخلی داشته و در این خصوص چه راهکاری اندیشیده اند؟

 

اکثر جاده های کشور غیراستاندارد هستند

سعیدی با بیان اینکه اکثر جاده های کشور غیراستاندارد هستند، تصریح کرد: با وجودی که در طی دهه‌های گذشته جاده های ناایمن همواره از دغدغه های مسئولان بوده ولی متاسفانه تاکنون این معضل جدی گرفته نشده و مسئولان برای رفع آن برنامه ای نداشته اند.

وی فراهم نمودن زیرساخت ها، رفع نقص فنی خودروها، توجه به علائم راهنمایی و رانندگی، بهسازی جاده ها، تجدیدنظر اساسی در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری ها را در کاهش تخلفات رانندگی حائز اهمیت خواند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس نهم، با انتقاد از آمار بالای کشته شدگان حوادث رانندگی در کشور، گفت: مسئولان ذی ربط برای کاهش کشته شدگان حوادث رانندگی باید توجه جدی به رفع نقاط حادثه خیز،  ارتقا کیفیت خودروها و جاده ها داشته باشند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه افزایش نرخ جریمه ها نارضایتی شهروندان را در پی خواهد داشت، تصریح کرد: افزایش جریمه ها منبع درآمدی برای دولت است و در این بین فقط مردم متضرر می شوند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.