تبریزبیدار بررسی می کند:

کم فروشی و گرانفروشی نان زیر ذره بین

وضعیت نان و آرد در روز های اخیر به یکی از بحث های داغ تبدیل شده است.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار/ وضعیت نان و آرد در روز های اخیر به یکی از بحث های داغ تبدیل شده است و کم فروشی و کاهش کیفیت از عمده تخلفات واحد های مختلف استان گزارش شده و شهروندان را دچار چالش و نگرانی کرده است.

پیش تر فرماندار تبریز ضمن تاکید بر برخورد با نانوایان خاطی، از شهروندان خواسته بود تا متخلفان را گزارش کنند.

علی جعفری آذر می گوید: شهروندان تخلفات نانوایی را از طریق سامانه پیام کوتاه ۵۰۰۰۴۴۲۲ نظارت همگانی به ما اعلام کنند و مطمئن باشند که حتما رسیدگی می‌کنیم.

در همین راستا رئیس اتحادیه نانوایان تبریز در خصوص قیمت نان های سنتی می گوید: قیمت نان بربری نوع یک برابر ۱۵٠٠تومان و نوع دو برابر ۲٠٠٠ تومان است.

عباس وند می افزاید: نان سنگک نوع یک برابر ۲٠٠٠ تومان و نوع دو برابر ۲۵٠٠ تومان است. نان روغنی برابر ۳٠٠٠ تومان و نان لواش نیز برابر ۳۵٠تومان است.

وی با تاکید بر وزن استاندارد هر نوع نان، ادامه می دهد: نانوایان زمان شروع پخت و پایان پخت را نیز باید رعایت نمایند.

 رئیس اداره آرد و غله شهرستان تبریز نیز در خصوص نانوایی های سطح شهرستان می گوید: در شهرستان تبریز حدود ۲۳۴۱ واحد نانوایی یارانه ای داریم و سرانه کشوری به ازای هر ۱۳۵٠ نفر یک واحد نانوایی لحاظ شده است، در صورتی که در شهرستان تبریز برای حدود ۷۵٠ نفر یک واحد نانوایی است.

جدیری می افزاید: آرد تمامی واحد های نانوایی یارانه ای به نحو احسن توزیع می شود و هیچ افزایش قیمتی در خصوص آرد و نان صورت نگرفته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.