گزارش تبریزبیدار از آنچه در جلسه امروز شورای شهر گذشت؛

مدیران ارس پلاک سوار با پراید! / تردد ۵۰۰ دستگاه تاکسی پیکان در شهر

جلسه امروز شورای شهر تبریز به ریاست حجت الاسلام برگی در عمارت قدیمی شهرداری تبریز برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، در جلسه صبح امروز با حضور اعضا، با قرائت دستور جلسات تدوین شده توسط هیات رئیسه، موارد مدنظر بررسی شد.

دستور جلسه اول: تجلیل از تاکسیران امانتدار و نجات‌بخش تبریزی

محمد فرج‌زاده؛ تاکسیران تبریزی سوم فروردین در مسیر بستان آباد به تبریز، یکی از شهروندانی که خودروی وی واژگون و داخل دره سقوط کرده بود را در شرایطی که خودروی سقوط کرده نشتی بنزین داشته و هر آن احتمال انفجار وجود داشت به کمک مصدوم شتافته و ایشان را نجات داده است.
📲 
دستور جلسه دوم: سخنرانی مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان شرقی

حمید منجم؛ مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان‌شرقی طی سخنانی گفت: هلال احمر یک جمعیت مردمی است و امروز بدون بودجه خاص و با محدودیت‌های لجستیکی می‌تواند ماموریت‌های خود را به نحو احسن به سرانجام برساند.

وی افزود: یکی از چالش‌هایی که جمعیت هلال احمر با آن مواجه است پاسداشت نیروی انسانی است.

منجم با بیان اینکه انبارهای امدادی هلال احمر استان، اکنون از وضعیت مناسبی برخوردار است، افزود: در بخش درمان، متولی درمان اضطراری هستیم و ویزیت بیماران در داروخانه هلال احمر به صورت شبانه‌روزی انجام می‌گیرد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خاطر نشان کرد: دندانپزشکی سیار به ارایه خدمات در مناطق محروم خواهد پرداخت و همچنین آماده ارایه آموزش‌های امدادی به کارکنان شهرداری و تاکسیرانان و رانندگان خودروهای سنگین هستیم.

دستور جلسه سوم: تجلیل از پرویز هادی عضو ورزشکار شوای شهر به مناسبت روز پهلوان در صحن شورا

پروریز هادی طی سخنانی گفت: اماکن ورزشی تبریز از بین رفته و ۴۰ زمین ورزشی غیرقابل استفاده شده داریم و فنس‌های فلزی زمین‌ها هم کنده و به سرقت رفته‌اند.

حکیمه غفوری دیگر عضو شورا نیز گفت: فلسفه وجودی سازمان ورزش، توسعه ورزش همگانی است و انتظار می‌رود به این موضوع در مصوبه تاکید شود تا سازمان از ورود به حوزه ورزش قهرمانی اجتناب کند.

شهرام دبیری نیز بیان داشت: قبلا سازمان ورزش در شهرداری وجود داشت، بعدها بنا به پیشنهاد وزارتخانه این سازمان منحل و در سازمان فرهنگی و اجتماعی ادغام شد.

این عضو شورای شهر افزود: با توجه به تخصصی بودن ورزش، تفکیک ورزش از سازمان ورزش ضروری است و توسعه ورزش همگانی و سرانه ورزشی تبریز و ورزش‌های پایه‌ای، اولویت سازمان ورزش خواهد بود.

دستور جلسه چهارم: انتخاب نماینده شورای شهر در کمیسیون مناقصات پروژه‌های شهری

یاسین بجانی با ۷ رای به عنوان عضو ناظر جهت شرکت در جلسات کمیسیون مناقصات پروژه‌های شهری انتخاب شد.

در ادامه جلسه حجت الاسلم رسول برگی طی تذکری گفت: مدیران ما در شهرداری تاکسی ندارند، یک دستگاه پراید دارند که برای نشان دادن ساده‌زیستی خود با آن به محل کار تردد می‌کنند و یک دستگاه شاسی‌بلند ارس پلاک که در پارکینگ نگهداری و در ساعات غیراداری از آن استفاده می‌کنند.

 دستور جلسه پنجم: بررسی مصوبه کمیسیون برنامه و بودجه شورا در خصوص نوسازی تاکسی‌های فرسوده تحت پوشش سازمان تاکسیرانی تبریز

علیرضا باغبان رئیس این کمیسیون گفت: این طرح در راستای ایجاد هوای پاک، ابلاغ شده است و بر اساس آن، سالجاری ۲ هزار تاکسی نو با بازپرداخت وام ۶۰ ماهه و ۸۰ درصد بیمه وام‌های حمایتی جایگزین خواهد شد.

وی اظهار داشت: ۵۰۰ دستگاه تاکسی پیکان وجود دارد که هم از منظر شهری و هم آلودگی موجب نازیبا شدن شهر تبریز می‌شود.

این طرح با رای اکثریت اعضای شورا به تصویب رسید.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.