تبریزبیدار گزارش می دهد؛

صف های نانوایی در تبریز کوتاه شد

بعد از مدت کوتاهی از شلوغی نانوایی‌ها، این روزها صف نانوایی ها در مناطق مختلف تبریز کوتاه شده است.

سرویس اجتماعی تبریزبیدار / هفته های گذشته بدنبال خرید هیجانی مردم با گمان تاثیر اصلاح یارانه ها بر قیمت نان، شاهد ساعت ها معطلی شهروندان در صف نانوایی ها بودیم و مردم ساعت ها زمان خود را برای تهیه نان در صف طویل می ایستادند.

حالا مشاهدات میدانی خبرنگار تبریزبیدار نشان می دهد در اغلب مناطق تبریز از صف نانوایی ها کاسته شده است هر چند در برخی مناطق همچنان مردم در نانوایی های دولتی و نیمه دولتی در صف های نسبتا طولانی معطل می مانند و شلوغ است.

 

 

همکاری مردم، افزایش ساعت کار نانوایان با افزایش سهمیه آرد و افزایش تعداد واحدهای نانوایی با آرد یارانه ای را می توان عوامل موثر در شکسته شدن صف نان در تبریز نام برد.

به یکی از نانوایی های منطقه عباسی تبریز می رویم. شاطر می گوید: در روزهای گذشته سهمیه آرد کفاف پخت نان را نمی داد زیرا تعداد مشتریان بیشتر شده بود و آرد زود تمام می شد اما با افزایش سهمیه آرد ظرفیت پخت نان افزایش یافته و در نتیجه ساعت کاری ما دوشیفته شده است.

 

 

به یکی دیگر از نانوایی های منطقه منبع می رویم که در روزهای گذشته صف طولانی مردم برای خرید نان را تجربه کرده بود. این بار خبری از صف طولانی نیست.

این نانوا می گوید: نگرانی مردم بابت گران نشدن نان رفع و باعث شکسته شدن صف ها شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی در این باره به تبریزبیدار می گوید: یارانه نان های سنتی به قوت خود باقی است اما بدلیل آزادسازی قیمت آرد صنف و صنعت، برای واحدهایی که از این نوع آرد استفاده می کنند، جهت جلوگیری از فشار افزایش قیمت نان، آرد نوع ۱ و ۲ به این واحدها در نظر گرفته شده است.

 

 

وی ادامه می دهد: برای مدیریت صف های طولانی نانوایی در مناطق پرتردد شهری تعدادی نانوایی هایی شناسایی شد تا سهم آنها افزایش یافته و بصورت دو شیفته فعالیت کنند و همینطور برای اینکه مصرف بیمارستان ها و مراکزی که مصرف عمده نان دارند به مصرف خانوارها افزوده نشود، به ۴۶ واحد نانوایی سهمیه دیگری برای برطرف نمودن نیاز این مراکز اعطا گردید و نتیجه این تصمیمات اکنون در بازار خود را نشان می دهد و از میزان صف های طولانی تا حد بسیار زیادی کاسته شده است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.