رئیس جمهور در جمع خبرنگاران تبریزی:

احیای دریاچه ارومیه در دستور کار دولت / اولویت بندی پروژه های نیمه تمام استان

رئیسی در جمع رسانه های تبریزی گفت:تصمیماتی برای احیای دریاچه ارومیه گرفته شده است.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در نشست خبری در جمع خبرنگاران تبریزی در خصوص دستاوردهای سفر به آذربایجان شرقی گفت: ظرفیت معادن مس در آذربایجان‌شرقی بیش از میزان فعلی از نظر تولید و اشتغال است و به ویژه اگر صنایع پایین دستی مس فعال شود؛ ارزش افزوده و اشتغال به دنبال دارد.

وی افزود:  آذربایجان‌شرقی، استان تولید، تجارت و صادرات است و مرز جلفا زمینه برای تجارت و صادرات وجود دارد.

رئیس جمهور در مورد منطقه آزاد ارس نیز گفت: تصمیمات اساسی در رابطه با صنعت و صادرات برای منطقه آزاد ارس گرفته شد.  واحدهای تولیدی و صادرات در منطقه آزاد ارس باید فعال شود و برای گشایش مسیر ریلی منطقه نیز باید با کشور همسایه رایزنی شود.

وی با بیان اینکه آذربایجان‌شرقی، استان کشاورزی است، افزود: کشاورزی استان با مشکلات روبرو است و بیشترین رقم که در این سفر به آن اختصاص داده شد به بخش کشاورزی بود.

رئیسی بیان داشت: پروژه های نیمه تمام به ویژه خطوط ریلی و جاده های مواصلاتی، مردم را رنج می دهد و نسبت به آنها در این سفر تصمیم گیری شد.

وی تاکید کرد: پروژه های نیمه تمام استان با اولویت بندی مشخص و نسبت به آنها تصمیم گرفته شد.

رئیس جمهور در خصوص دیگر دستاورهای این سفر گفت: مواردی اعتبار برای ازدواج مشخص شد و نسبت به بعضی آسیب های اجتماعی ضرورت دارد بخش های دیگر فعال شوند.

وی در مورد رویکرهای سیاست خارجی دولت گفت: اولویت ما، سیاست فعال کردن کشورهای همسایه است و ارتباط با همسایگان ظرفیت های بسیاری دارد و برای هر دو طرف مفید واقع است.

رئیسی با بیان اینکه نسبت به تسهیل تولید و تجارت اقدامات اساسی صورت گرفته، گفت: امروز تولید کنندگان باید بهترین تولید را داشته باشند و تولید دانش بنیان بهترین مشتری داخلی و خارجی دارد.

وی تصریح کرد: همه وزارتخانه و دستگاه های اجرایی را موظف کردم کارهای خود را علمی و فناورانه پیش ببرند.

رئیسی در مورد اهمیت احیای دریاچه ارومیه گفت: در سفر به آذربایجان‌غربی از دریاچه ارومیه بازدید کردم، مساله دریاچه فقط برای منطقه نیست بلکه مساله کشور است و احیای آن جز اولویت های دولت است و وزارت نیرو در این مورد وظیفه دارد و اعتبارات آن پیش بینی شده است.

وی ادامه داد: تصمیماتی برای احیای دریاچه ارومیه گرفته شده و استاندار آذربایجان‌غربی مسئول پیگیری آنها است.

رئیس جمهور نسبت به حفظ جنگل های آذربایجان شرقی تاکید کرده و گفت: همه دولتمردان برای حفظ جنگل ها وظیفه جدی دارند و باید ساز و کارهای آن دنبال می شود تا بیش از این به جنگل ها آسیب نرسد و جبران هم شود.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.