تبریزبیدار گزارش می دهد:

شیرخوارگان سبزپوش نذر قیام منتقم طفل کربلا

این همه جمعیت برای این آمده بود که با مصیبت جانکاه رباب(س) همدردی کنند و دردی از دردهای رباب را تسکین بخشند.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ مصلی امام خمینی(ره) تبریز امروز شاهد حضور شیرخوارگان سبزپوشی بود که به عشق طفل شیرخوار دشت نینوا، لباس سربازی حضرت را بر تن کرده بودند.

مادرانی با چهره‌های حزن آلود همراه با قطرات اشک ردای سبز بر تن شیرخواره خود می‌کردند، بی‌اختیار فریاد «یا حسین» سر می‌دادند.

 

 

مادران عاشورایی تبریزی عهد بستند که فرزندشان را در مکتب سرخ امام حسین علیه السلام برای سربازی حضرت مهدی (عج) پرورش دهند.

شیرخواره‌ها که از حضور همسن و سال‌های خود به وجد آمده بودند، با لبخندهای کودکانه‌شان پرچم‌هایی را که در دست داشتند، به هم نشان می‌دادند.

 

 

این همه جمعیت برای این آمده بود که با مصیبت جانکاه رباب(س) همدردی کنند و دردی از دردهای رباب را تسکین بخشند.

امروز روز مادرانی بود که یا به تازگی مادر شده بودند یا اینکه برای چندمین بار طفل شیرخواره خود را آورده بودند. امروز روز مادرانی بود که پرواز طفل کوچکشان را نظاره کردند. آمده بودند تا بگویند ما نیز در غم مادر علی‌اصغر(ع) شریک هستیم.

 

 

فضای روحانی مراسم، تداعی‌گر لحظه ظهور است، لحظه‌ای که مهدی فاطمه(س) این همه سرباز برای برپایی حکومت عدل جهانی مهیا خواهد کرد.

 

 

بعضی مادران هم فرزند خود را در گهواره نمادین سبز علی‌اصغر(ع) گذاشته بودند.

 

 

وای از دل مادری که جگرگوشه کوچکش در مقابل رویش پرپر ‌شد. شاید در آن شرایط تنها مرحم دل رباب(س) یاد خدا بود، شاید او می‌دانست با شهادت شیرخواره‌اش بقای اسلام امضا می‌شود و تنها شاید همین مسئله او را سرپا نگه داشت.

آری مادران با طفل‌های سبزپوش خود آمده بودند تا فرزند شیرخواره خود را نذر قیام مهدی کنند و در روز رستاخیز سربلند در برابر مادر علی‌اصغر(ع) باشند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.