تبریزبیدار گزارش می دهد:

واکردن عقده دل با حسین / پرچم گنبد سیدالشهدا ضریح قلوب دلباختگان

همزمان با ایام عزاداری دهه اول محرم پرچم های گنبد حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(س) در محافل مختلف تبریز پهن شد و شاهد صحنه های زیبایی از دلبابختگی کربلا بودیم.

به گزارش تبریزبیدار، همزمان با ایام  دهه اول محرم با حضور خادمان حرم رضوی، هیئات و محافل مختلف تبریز میزبان پرچم های گنبد حرم امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(س) بود که شاهد صحنه های زیبایی از دلباختگی عاشقان اباعبدالله الحسین(ع) بودیم.

 

 

حدود سه روز است که کوچه‌های شهر و دیارمان رنگ و بوی بین الحرمین دارد و دل‌های آکنده از عشق در پیر و جوان و مرد و زن به دنبال پرچم های سرخ حرمین پر می‌کشند و گام‌های عشق بر زمینی به تقدس وادی کربلا گذاشته می‌شوند.

 

 

بعد از پرچم گردانی در هیئات، نوبت به حضور کاروان عشق در خانه سالمندان و آسایشگاه فجر جانبازان می رسد تا با تکه ای از کربلا عشق بازی کنند.پ.

عشق در دل‌ها موج می‌زند، آرامش عجیبی برای دیدن پرچم آقا حکم فرماست همه برای استقبال از کاروان حامل پرچم های سرخ حسینی و ابالفضلی جمع شدند.

شمارش معکوس برای دیدن پرچم متبرک آغاز شده و کسانی که متوجه حضور کاروان شدند در تب و تاب پرچم سر از پا نمی‌شناسند.

بالاخره انتظارها به پایان می‌رسد و خدام با پرچم سرخ وارد می‌شوند و با دیدن این مناظر ناخودآگاه اشک‌ها از گونه‌ها سرازیر می‌شود.

 

 

یکی پرچم را به آغوش می‌کشد و برای سلامتی بیماران دعا می‌کند و دیگری با بوسه‌ای پرچم را به سر و صورت خود می‌کشد.

دیگری با دیدن پرچم حرم آقا ذوق می‌کند و با اشک شوق پرچم را می‌بوسد.

 

 

خادمان کاروان در تلاش هستند با حضور در تک‌تک اتاق‌ها به عیادت همه بروند.

 

 

 

 

ا

 

آری این است حال و روز افرادی که شوق زیارت دارند اما به هر دلیل نمی‌توانند به پابوس آقا مشرف شوند و اینکه با دیدن پرچم سرخ سر از پا نمی‌شناسند و گویی هم اکنون در حرم امن قرار دارند و با جان و دل او را زیارت کرده و عقده دل وا می‌کنند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.