در گفتگو با تبریزبیدار مطرح شد:

دو هیات زیر یک عَلَم / کنار رفتن منیت ها با «حب الحسین»

این روزها هیات عقیله العرب و هیات سالار شهیدان هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد سالار شهیدان بصورت متمرکز زیر یک عَلَم به اقامه عزا می پردازند.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ در ایام عزای حضرت اباعبدالله الحسین(ع) هیئات مختلفی در سطح شهر در مساجد، معابر و حسینیه ها به اقامه عزا می پردازند و هر یک سعی دارند بطور جداگانه با برگزاری مراسمی، ارادت خود را به کاروان کربلا نشان دهند. اما در این بین دو هیات مهم و البته جوان تبریز با اتحاد و هم افزایی برنامه های مشترکی اجرا می کنند.

این روزها هیات عقیله العرب و هیات سالار شهیدان هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد سالار شهیدان بصورت متمرکز زیر یک عَلَم به اقامه عزا می پردازند.

در این بین گفتگویی با محسن بخت شکوهی مسئول اجرایی هیات سالار شهیدان و مهدی محرمی مداح هیات عقیله العرب داشته ایم که در ادامه می آید:

تبریزبیدار: بنظر شما نقاط قوت همکاری دو هیات چه می تواند باشد؟

بخت شکوهی: ما خیلی وقت است در این باوریم که اگر نیروهای انقلاب به فرموده حضرت آقا از جزیره ای کار کردن دست بکشند و جبهه سازی کنند، منجر به توان افزایی می شود و نتیجه های خوبی را حاصل می شود. همچنین حدیثی از حضرت ولی عصر(عج) هست که می فرمایند «اگر شیعیان ما همدل شوند فرج ما نزدیک می شود.»

متولیان دو هیات نزدیک به ۱۰ جلسه باهم برگزار کردند تا این همکاری صورت گرفت و صرفا با همین نیت که اول کار هدف را رضایت سیدالشهدا (ع) در نظر بگیریم و مجلسی فاخر و درخور شان امام حسین(ع) برگزار کنیم، مجلس عزایی ارباب پسند که منیت ها کنار رود و همه با هم در کنار هم زیر علم سید الشهدا(ع) پای کار این مجلس آمدیم.

 

 

تبریزبیدار: بنظر شما چالش های این همکاری چه بود؟

مهدی محرمی: ما دو مجموعه جوان و فعال و پرشور اما با دو فضای متفاوت بودیم اما هدف و قله های افق حرکتمان یکی بود و تا بهانه این اتحاد، حب الحسین است. قطعا در این همکاری هم بعضی ناهماهنگی ها و اختلاف سلیقه ها و روش های متفاوت را شاهد بودیم که الحمدالله با برنامه ریزی و هدف گذاری، این چالش ها هم بر طرف شد.

هر شب ما مهمان یک خانواده شهید هستیم و  دعای مادران و خانواده های این شهدا هم در تداوم این حرکت بی تاثیر نیست. ما تمام تلاش خود را برای باشکوه برگزار شدن مجلس اباعبدالله حسین(ع) انجام می دهیم و باقی همه عنایات آن حضرت است. باید عمق دید را افزایش داد و در هیئات فقط صرف عزاداری نباشد و رفتار و منش هیئتی در متن جامعه و جوان ها تاثیر گذار باشد.

 

 

تبریزبیدار: اگر مطلبی خاصی در مورد این حرکت دارید، بفرمایید.

مهدی محرمی: انشالله با عنایت پروردگار دغدغه های هیئات را بصورت عمیق به جریان سازی خوب تبدیل کنیم تا در تمامی مشکلات و چالش های جامعه نقش مثبت را ایفا کنند و صرف چند ساعت عزاداری در دهه و ایام مختلف نباشد.

بخت شکوهی: همدلی این دو مجموعه و تفکر های پشت این دو مجموعه باعث رقم زدن اتفاق های بسیار جالبی شد، از جمله این اتفاقات حسینیه کودک بود که بازتاب بسیار مثبتی به همراه داشت و این ایده ها عنایت امام حسین(ع) است. این همکاری ادامه دار خواهد شد و صرف ایام عزاداری سید الشهدا(ع) نیست و هدف از این حرکت ایجاد یک پاتوق فرهنگی مذهبی انقلابی برای جوانان تبریزی است.

 

گفتگو از محمدامین کریم زاده

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *