مدیرعامل شرکت گاز استان در جمع خبرنگاران؛

مقابله جدی با گاز دزدی / گازرسانی به نیروگاه تبریز به جای مازوت سوزی

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی گفت: منکر گاز دزدی نیستیم اما با راه اندازی ساز و کارهای الکترونیکی موارد گازدی را رصد و مقابله می کنیم.

به گزارش تبریزبیدار، نادر کمالی در جمع اصحاب رسانه با اشاره به برنامه های شرکت گاز استان در هفته دولت گفت: گازرسانی به ۸۰ روستا را اجرایی می کنیم و ۳ پروژه مهم گازی نیز اجرا می شود.

وی در تشریح پروژه ها گفت: کلنگ زنی گازرسانی ۲۴ روستا، اصلاح خط لوله هشترود به مراغه و جابجایی ایستگاه گازی مرند در دست اقدام می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز آذربایجان شرقی با تاکید بر همراهی این شرکت با صنایع استان افزود: بهره مند سازی شهرک صنعتی بعثت از خط لوله گاز، تقویت شبکه شهرک صنعتی آخولا، گازرسانی فاز دوم نیروگاه بناب و فراهم کردن زیرساخت های شهرک صنعتی هشترود از جمله اقدامات در حمایت از صنایع است.

وی ادامه داد: یک میلیون و ۷۳۴ هزار مشترک گاز در استان داریم که ۲۱ درصد آن را صنایع تشکیل می دهند.

بدمصرف هستیم

کمالی ضمن تاکید بر اصلاح الگوی مصرف گاز گفت: متاسفانه ما در مصرف گاز در زمره بد مصرف قرار داریم.

مدیرعامل شرکت گاز استان با اشاره به روستاهای دارای شبکه گاز در استان گفت: ۲۷۵۶ روستا در استان داریم که ۲۳۶۰ روستا به شبکه گاز متصل است و در سال ۱۴۰۲ برنامه داریم همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار از نعمت گاز برخوردار شوند.

وی به نیروگاه حرارتی تبریز اشاره کرده و گفت: در چهار ماهه اول سال ۹۲۳ میلیون متر مکعب گاز به نیروگاه تبریز دادیم و سعی کردیم گاز این نیروگاه قطع نشود تا به سمت مصرف مازوت نرویم.

کمالی با تاکید بر اینکه همواره سعی کردیم نسبت به وصول مطالبات مشترکان خانگی و صنایع در عین جدیت، تسامح نیز داشته باشیم، گفت: بیشترین مطالبات ما از مشترکان گاز مربوط به صنایع است.

شائبه ای در مناقصات پیمانکاری نداریم / شانه خالی کردن ارگان ها در تاییدیه ایمنی مشترکان خانگی

وی در پاسخ به سوال خبرنگار تبریزبیدار در مورد نحوه ایجاد رقابت برابر بین پیمانکاران گفت: مناقصات این شرکت در سامانه تدارکات دولت انجام می گیرد و قاطعانه اعلام می کنیم شائبه ای در مناقصات شرکت گاز وجود ندارد.

کمالی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص گازدزدی در استان توسط مشترکان نیز گفت: منکر گاز دزدی نیستیم اما با راه اندازی ساز و کارهای الکترونیکی موارد گازدی را رصد می کنیم تا گلوگاه های فساد را بسته شود و امسال کاهش چشمگیری در این حوزه داشتیم.

وی در مورد حوادث ناشی از گاز گرفتگی و ترکیدن لوله گاز در مشترکان خانگی نیز گفت: شرکت گاز طبق ضوابط به ارایه خدمات گازرسانی می پردازد متاسفانه بعضی ارگان ها در انجام وظایف خود همچون تاییدیه ایمنی منازل کوتاهی کرده اند.

انتهای پیام/

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.