مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی

جذب ۳۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در سال جاری

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی استان آذربایجان شرقی گفت: هدف گذاری جذب ۳۰ میلیون دلار سرمایه خارجی در سال جاری را خواهیم داشت و در همین مدت کوتاهی که آمده‌ایم تمرکز بر رفع مشکلات سرمایه گذاران فعلی داریم.

به گزارش تبریز بیدار، واقف بهروزی، در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته دولت اظهار داشت:بودجه دولت در شرایط فعلی بیشتر به درآمد های مالیاتی متکی است و رسانه ها باید در این امر کمک حال ما باشند.

وی اذعان کرد: رسانه ها بهترین ابزار برای انتقال پیام مردم به دستگاه های دولتی بوده و نبود آن بزرگترین ضعف برای دستگاه های دولتی است.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه بجای تمرکز بر مصادیق و موارد استان به بستر ها و فرایند ها و زیرساخت ها تمرکز کرده ایم، خاطر نشان کرد: اقداماتی نیز در این زمینه تاکنون در طی چند ماه صورت گرفته است.

وی افزود: در کنار سرمایه گذاری های خارجی به سرمایه‌گذاری داخلی نیز تاکید داریم و در شورای عالی سرمایه‌گذاری همه کار ها در چهارچوب قانون بوده و برخورد ها نیز در شورای عالی سرمایه‌گذاری صورت می گیرد.

بهروزی با اعلام اینکه بخشی از وظایف ما به توسعه کلان استان برمی‌گردد، خاطر نشان کرد: بحث متمرکز بر خزانه بجز ذیحسابی ها در حوزه مولد سازی و اموال دولت نقش ایفا می‌کنیم.

وی گفت: اجرای اوراق و اسناد خزانه در استان، سیاست گذاری های کلان، بخشی از طرح های اقتصادی در استان از جمله طرح های آرد و نان، تبصره ۱۸ و… جزو وظایف اداره امور اقتصادی و دارایی می باشد ‌.

مدیر کل امور اقتصادی و دارایی افزود: عناصر مختلف توسعه را در استان داریم که کاملا بصورت جزیره ای بودند و هم افزایی در بین این ها صورت نمی‌گرفت، در جهت گیری های جدید سعی کرده ایم به این موارد توجه کنیم.

وی اعلام کرد: در حوزه تبصره ۱۸ مبلغی که به استان تخصیص پیدا کرده است، یک هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان بود که بخشی از آن به سهم نفت بر می‌گردد.

بهروزی با اعلام اینکه در سفر استانی وزیر ۱۰۰ میلیارد تومان دیگر نیز به سهم استانی تخصیص یافت، خاطر نشان کرد:امیدواریم بتوانیم در ادامه این سهم را افزایش دهیم.

وی در ادامه گفت: بیش از ۵ هزار دستگاه کارتخوان در نانوایی ها نصب شده است.

مدیر کل امور اقتصادی در پایان گفت: طرحی در منطقه آزاد داریم که برای ۸۰۰ نفر اشتغالزایی شده و در طرح بعدی ۷۰۰ نفر دیگر به آن اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

 

 

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.