تبریزبیدار گزارش می دهد:

موکب داران عشق / شور و شیدایی خادمان تبریزی در مشایه اربعین

موکب های مردمی از تبریز و آذربایجان شرقی نیز با حضور در کنار مواکب عراقی، مشغول خدمت رسانی در مشایه اربعین و طریق الی الحسین(ع) هستند.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/ حرکت عظیم اربعین حسینی همه ظرفیت ها و امکانات مردمی را پای کار آورده تا در خدمت زائران میلیونی اباعبدالله الحسین(ع) باشد.

در این بین موکب های مردمی از تبریز و آذربایجان شرقی نیز با حضور در کنار مواکب عراقی، مشغول خدمت رسانی در مشایه اربعین و طریق الی الحسین(ع) هستند.

بر اساس اعلام ستاد اربعین استان، تعداد ۴۳ موکب از آذربایجان شرقی در مرزها و عتبات مقدسه عراق مشغول خدمت رسانی هستند.

تبریزبیدار در گزارشی به سراغ مدیران اجرایی برخی از این مواکب رفته تا بیشتر در جزئیات خدمت رسانی آنها قرار گیریم.

 

موکب بنیاد مستضعفان استان یکی از مواکب تبریزی است که امسال در مرز تمرچین به زائران خدمت رسانی می کند.

 

 

صادق حاتمی مدیرعامل شرکت زمرم آذربایجان و مدیر اجرایی این موکب به تبریزبیدار می گوید: بنیاد مستضعفان بدنبال رسالت اجتماعی خود بصورت داوطلبانه اقدام به برپایی موکب در مرز تمرچین کرده تا به زوار اربعین خدمت رسانی کند.

او می افزاید: در موکب بنیاد مستضعفان خدماتی از قبیل اسکان، صرف صبحانه، ناهار و شام، شارژ موبایل و سرویس بهداشتی برای عزیرانی که این مرز را برای زیارت اباعبدالله الحسین(ع) انتخاب کردند؛ ارایه می شود.

 

 

موکب بنت الحسین(ع) دیگر موکب تبریزی است که در طریق نجف به کربلا در عمود ۷۲۲ مستقر است. این موکب با همکاری مشترک ترکمن های عراق برپا شده و علاوه بر خدمات اسکان، برنامه های فرهنگی نیز اجرا می کند.

خادم قویدل مدیر این موکب به تبریزبیدار می گوید: اسکان زائرین، صرف صبحانه، توزیع شربت و آش از جمله خدمات پذیرایی موکب بنت الحسین(ع) می باشد.

 

 

وی به برنامه های فرهنگی موکب بنت الحسین(ع) اشاره داشته و می گوید:  غرفه کودک، اجرای گروه سرود و نقاشی کودکان از دیگر برنامه های موکب در طریق الحسین است.

 

موکب شهید آقا مهدی باکری دیگر موکب بین راهی تبریزی ها در مشایه اربعین است.

یونس فاتح مدیر این موکب به تبریزبیدار می گوید: این موکب قبلا در شهر کربلا مسقر بود و امسال در عمود ۴۲۱ به زائران اباعبدالله الحسین(ع) خدمات مختلف از جمله پذیرایی ارایه می دهیم.

از دیگر مواکب مرزی استان در ایام اربعین، موکب مجتمع مس سونگون است که در مرز مهران پذیرایی زوار می باشد.

حجت الاسلام فتحی مدیر این موکب می گوید: تا آخر ماه صفر بصورت شبانه روزی با خدماتی از قبیل صبحانه، شربت و خدمات پزشکی پذیرای زائران هستیم.

موکب جنت الحسین(ع) شهرداری تبریز نیز از قدیمی ترین مواکب استان در ایام اربعین بوده که عمود ۱۳۹۴ در نزدیکی کربلا مستقر است.

 

 

شریفی از خادمین این موکب می گوید: تا ۲۹ شهریور در کربلا به ارایه خدمات مختلفی از جمله نظافت، پزشکی و دارویی می پردازیم.

حسین فقیه خادم موکب شباب علی اکبر(ع) مستقر در مرز شلمچه در سمت عراق نیز به تبریزبیدار می گوید: این موکب از سال ۹۳ در خدمت زوار اربعین بوده و این خدمت رسانی تا روز اربعین ادامه خواهد داشت.

شهر سامرا از جمله عتبات مقدسه است که موکبی از تبریز را در خود جای داده است.

کریم حرمتی مدیر اجرایی موکب شهدای عاشوراییان در این باره می گوید: خدمات ۲۴ ساعته به زائرین اربعین در شهر سامرا از جمله اسکان، تغذیه، کفاشی، خیاطی، پزشکی و پرستاری صورت می گیرد.

موکب حضرت فاطمه زهرا(س) شادباد مشایخ از دیگر مواکبی است که در تل زینبیه کربلا روبروی خیمه گاه دایر است.

جواد حسینی مدیر این موکب می گوید: تا روز اربعین ۵۰ هزار پرس غذای گرم طبخ و بین زائران توزیع می شود.

پذیرایی زائران با شربت از دیگر برنامه های این موکب تبریزی است.

برخی مواکب تبریزی نیز در شهر نجف اشرف، خانه پدری شیعیان مستقر است که از جمله آنها موکب ثارالله است.

کریم آفاقی مدیر این موکب در این باره می گوید: طبق سنوات گذشته با خدماتی همچون اسکان، کفاشی، ایستگاه صلواتی و خیاطی در محل مابین سفارت جمهوری اسلامی و مسجد حنانه در خدمت زوار هستیم.

موکب شهدای آذربایجان از دیگر مواکب تبریزی در اربعین امسال است.

مددی مدیر این موکب می گوید: خدماتی همچون اسکان، صبحانه، شام و خدمات پزشکی در این موکب مستقر در مدرسه عمار یاسر صورت می پذیرد.

 

گزارش از صابر عیسی پور

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.