واکنش اهالی رسانه استان در خصوص حوادث اخیر؛

تلاش مضاعف دشمن برای فریفتن نوجوانان و جوانان عزیز / جهاد برای روایت درست حقایق

اهالی رسانه آذربایجان شرقی در خصوص حوادث اخیر بیانیه ای صادر کردند.

به گزارش تبریزبیدار، در متن این بیانیه آمده است:

طی روزهای اخیر شاهد صحنه آرایی جدید و اتفاقات تلخی در پهنه کشور عزیزمان ایران بوده ایم. برساخت رسانه‌ای از فوت تاسف بر انگیز خانم مهسا امینی، بهانه ای برای تحریف واقعیت، تحریک افکار عمومی، اخلال در امنیت روانی جامعه و فتنه انگیزی قرار گرفته و در ادامه، این دشمنان قسم خورده ملت مسلمان ایران و مزدوران داخلی و خارجی از جمله تجزیه طلبان بودند که دست به آشوبگری و اخلال در نظم عمومی زده و کار را به تخریب اموال عمومی، آتش زدن خودروهای اورژانس و آتش نشانی و به شهادت رساندن مدافعان امنیت عمومی از جمله بسیجی شهید حسین اوجاقی کشاندند.

خدا را شاکریم که با هوشیاری نهادهای امنیتی و انتظامی و انجام اقداماتی چون توقیف خودروی حامل سلاح گرم در خداآفرین و خنثی سازی بمب گذاری در تبریز، بخش مهمی از توطئه ها خنثی گردید  و در کنار این تلاشها، بصیرت و حضور پر شور و شعور مردم در راهپیمایی های گسترده و مکرر نشان داد که انقلاب اسلامی در مسیر تعالی خود استوار و خلل ناپذیر است.

البته تلاش مضاعف دشمن برای فریفتن نوجوانان و جوانان عزیز این مرز و بوم همچنان ادامه دارد که این مساله وظیفه مضاعفی در راستای روشنگری و تبیین حقایق بر دوش خواص و نخبگان به ویژه ما اهالی رسانه گذارده و ضرورت وحدت بیش از پیش اصحاب فرهنگ و رسانه در کارزار جنگ شناختی دشمن را دو چندان نموده است .

در این میان روایت درست حقایق است که می تواند سره را از ناسره جدا نموده و آب سردی بر آتش فتنه گری باشد. جهادی که پرچمدارانش، خبرنگاران و گزارشگران عدالتخواه و مطالبه‌گر هستند که همواره زبان گویای مردم بوده‌اند؛ نه رسانه‌های معاند که خط شبهه افکنی و شایعه‌پردازی را دنبال می‌نمایند و مسبب بر هم خوردن امنیت روانی جامعه و محدودیتهای ارتباطی به وجود آمده هستند.

ما جمعی از اهالی رسانه، خبرنگاران، روزنامه نگاران، اهالی قلم و فعالان فضای مجازی؛ همگام با مردم انقلابی آذربایجان شرقی ضمن اعلام حمایت از حافظان امنیت، عهد می بندیم تمام تلاش خود را برای تنویر افکار عمومی به کار بسته و از هر بستر و مجرای رسانه ای برای اطلاع رسانی صحیح و تبیین حقایق استفاده نماییم.

همچنین از اصحاب فرهنگ و هنر و چهره های شاخص فرهنگ و هنر که همواره در کنار مطالبات مردم بر آگاهی بخشی و قانون تاکید  داشته اند می خواهیم به رسالت خود در شفاف سازی و هدایت افکار عمومی  همت بگمارند. از دستگاه های مسئول نیز انتظار داریم در این زمینه یاور و پشتیبان ما اهالی رسانه بوده و زمینه را برای ارتقاء سواد رسانه ای مردم، حفظ اعتماد عمومی و مرجعیت رسانه های پایبند به اصول و مبانی انقلاب اسلامی مردم بزرگ ایران فراهم کنند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.