امام جمعه تبریز مطرح کرد:

دفاع شجاعانه مردم تبریز از انقلاب / فضای فرهنگی کشور باید آبیاری شود

امام جمعه تبریز تاکید کرد: مهندسی فرهنگی یک ضرورت انکار ناپذیر برای کشور است.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز در محل مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر با اشاره به روز دانش آموز اظهار داشت: به دانش آموزان عزیز توصیه می کنم به نماز اول وقت توجه کرده و رابطه خود با با خدا را مستحکم کنند.

مسئولیت سنگین آموزش و پرورش در تربیت نسل انقلابی

وی ضمن تاکید بر تربیت دینی و انقلابی دانش آموزان گفت: آموزش و پرورش مسئولیت بسیارسنگینی در تربیت دانش آموزان دارد.

خطیب جمعه تبریز خطاب به والدین نیز گفت: فرزندان خود را  به خواندن روزانه یک صفحه قرآن تشویق کنید.

خلف وعده از مسئولین قابل بخشش نیست

وی با بیان اینکه یکی از نشانه های تقوا نظم است، افزود: یک دقیقه حق نداریم از حق مردم را ضایع کنیم و اگر وعده می دهیم باید سر وعده باشیم. اگر جلسه ای باشد و مسئولی ۵ دقیقه دیر تر آمد، قابل بخشش نیست.

حضور پرمعنا در راهپیمایی ۱۳ آبان

امام جمعه تبریز ضمن قدردانی از حضور مردم در محکومیت اغتشاشات اخیر گفت: راهپیمایی هفته گذشته شما عزیزان زبان زد خاص و عام بود و به وظیفه دینی و ملی عمل کردید.

وی ادامه داد: از حضور باشکوه امروز شما به ویژه دانشجویان و دانش آموزان در راهپیمایی ۱۳ آبان تشکر می کنم، این حضورِ پرمعنایی است. امیداوریم خدا به همه شما پاداش دهد و شما را در انجام وظایف دینی و علمی موفق بدارد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی در ادامه به روز فرهنگ عمومی در ۱۴ آبان اشاره کرده و گفت: مهندسی فرهنگی یک ضرورت انکار ناپذیر برای کشور است.

وی با بیان اینکه مهندسی فرهنگی به مثابه باغبانی است، افزود: باغبان به وقتش آبیاری می کند و به هنگام هرس و سم پاشی کرده و در نهایت میوه چینی می کند.

در کار فرهنگی آمار و گزارش کافی نیست

حجت الاسلام آل هاشم تاکید کرد: باید فضای فرهنگی کشور را آبیاری کرد. دست اندر کاران فرهنگی کشور باید به فکر باغبانی و برنامه های فرهنگی اثر گذار باشند؛ نه فقط آمار و گذارش بدهند البته آن هم لازم است اما آنچه لازم تر است کار فرهنگی اثر گذار است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم مسئولین ما در راه خدمت به مردم کوشا باشند.

آفرین بر آذربایجان قهرمان

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با اشاره به اغتشاشات اخیر گفت: آنهایی که شعار منحرفانه می دهند، بیایند و مصلای تبریز و حضور باشکوه را ببینند؛ آفرین بر آذربایجان قهرمان.

وی ادامه داد: آفرین بر تبریزی های شجاع و غیور که همیشه شجاعانه و آگاهانه از انقلاب دفاع می کنند. جمع کثیری از علما، روحانیان، دانش آموزان، اصناف، بازاریان و دانشجویان را ببینید که مثل همیشه در صحنه حاضر شدند و شعار می دهند «بیز اولماغا حاضیروخ خامنه ای سربازیوخ»

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.