امام جمعه تبریز مطرح کرد:

پاسخ انقلابی بازاریان تبریز به تهدید افراد مغرض

امام جمعه تبریز گفت: دست دشمن در کار است و می‌خواهد بازار را ببندد، ولی بازار محل امرار و معاش است و با همه این تهدیدات بازاریان مغازه‌ها را نبستند.  

به گزارش تبریزبیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمدعلی آل‌هاشم امروز در خطبه‌های نماز جمعه تبریز گفت: وحدت حول محور ولایت نیاز اصلی جامعه ما در این روزها است. وقتی دشمن تفرقه و تجزیه کشورمان را محور کینه‌توزی خود قرار داده است باید در موضع وحدت و همدلی خود بایستیم.

استفاده سیاسی دشمن از فوتبال 

وی با بیان اینکه دشمنان حتی از یک مسئله فوتبال هم برای ایجاد تفرقه نمی‌گذرند، افزود: دعوت به وحدت لوازمی دارد که از جمله منیت فردی و گروهی و جناحی را کنار بگذاریم، منافع ملی را مدنظر قرار دهیم.

خطیب نماز جمعه تبریز ادامه داد: شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد دیروز یک نشست اضطراری برگزار کرد و زود قطعنامه ضدایرانی به رای گذاشت و تصویب کرد؛ تصویب این قطعنامه به معنای موافقت شورا با تشکیل یک هیات حقیقت‌یاب درباره ادعا‌ها در خصوص نقض حقوق بشر توسط ایران در اغتشاشات است.

حجت‌الاسلام  آل‌هاشم ادامه داد: این قطعنامه با ۲۵ رای موافق به تصویب رسید و در این نشست در ظاهر آلمان در راس کار بود، ولی در اصل غرب و دشمنان ایران تلاش دارند یک ائتلاف علیه ایران تشکیل دهند.

وی با بیان اینکه آلمان هیچ وقت نمی‌تواند از حقوق بشر حرف بزند توضیح داد: ارسال سلاح شیمیایی به بعثی‌های صدامی که منجر به شهادت ۱۳ هزار رزمنده، زنان و کودکان از مردم ایران شد و الان هم آثار آن در صد هزار مجروح و جانباز شیمیایی در کردستان و سردشت برای ملت ایران مشهود است در پرونده آلمانی ها است.

بسیج اهل گمنامی و مظهر عظمت ملت

نماینده ولی فقیه در استان در ادامه خطبه ها با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: بسیج اهل گمنامی و بی‌نشانی و مظهر عظمت ملت و نیروی کارآمد درونی کشور است. امروز جهان محو تجلای بسیج است.

وی خاطرنشان کرد: بسیج در طول حیات خود نشان داد که حل کننده مشکلات متعدد است؛ بسیج مثل پیشران عمل کرده و روش می‌سازد و مدل تولید می‌کند. در حوادث و اتفاقات مختلف مدلسازی بسیج را همه مشاهده کردید.

امام جمعه تبریز اضافه کرد: بسیج در دفاع مقدس ترکیبی از ایمان و تخصص و بصیرت و ایستادگی را نشان داد و در حوادث طبیعی ترکیبی از عشق به مردم را به نمایش گذاشت. در دوران کرونا بسیج نمادی از خودگذشتگی و مردم یاری و مردم نوازی بود.

پاسخ انقلابی بازاریان تبریز به تهدید افراد مغرض

وی با قدردانی از بازاریان تبریز در ناکام گذشتن دشمنان گفت: شما بازاریان تبریز در پیروزی انقلاب نقش بزرگی داشتید و امروز هم همت، تدیّن و انقلابی بودن شما اجازه نداد تا دشمنان در جنگ ترکیبی اخیر از شما سوءاستفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین آل هاشم به تهدید برخی از افراد مغرض برای بستن مغازه‌ها و اعتصاب اشاره کرد و تصریح کرد: دست دشمن در کار است و می‌خواهد بازار را ببندد، ولی بازار محل امرار و معاش است و با همه این تهدیدات بازاریان مغازه‌ها را نبستند.

خطیب نماز جمعه تبریز با تبریک فرا رسیدن ولادت حضرت زینب (سلام الله علیها) گفت: او حسین دوم در قامت زن بود و این بهترین تعبیر در وصف عقیله بنی هاشم است.

وی ادامه داد: موضع‌گیری حضرت زینب (سلام الله علیها) بر اساس تکلیف الهی بود و عامل پیروزی خون بر شمشیر شد و اگر منش شجاعانه ایشان نبود واقعه کربلا در کربلا می‌ماند و نقش‌آفرینی حضرت زینب (س) حاکی از آن است که زن در حاشیه تاریخ نیست بلکه در متن تاریخ است.

عظمت کار پرستاران در کرونا

حجت الاسلام آل هاشم ادامه داد: حماسه زینب کبری (س) مکمل حماسه عاشورا بود و چه روز زیبایی به نام پرستاران انتخاب شده است؛ در زمان جنگ، کرونا و همه بحران‌ها دیدید که پرستاران چه کار با عظمتی کردند و چقدر شهید دادند.

 به مشکلات تردد دانشجویان دانشگاه شهید مدنی رسیدگی شود

نماینده ولی فقیه در استان در بخش دیگری از خطبه ها با درخواست از مدیرکل راه‌آهن استان مبنی بر رسیدگی به مشکلات رفت و آمد دانشجویان دانشگاه شهید مدنی آذربایجان گفت: اگر واگن کم است یک واگن اضافه کنید.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.