سرویس ورزشی تبریزبیدار؛

پیرمرد روس چطور رفیق نیمه‌راه شد؟ / کوتاه آمدن بخاطر ساغلام

مدیریت باشگاه تراکتور هم با خواسته بردیف خیلی راحت کوتاه آمدند. انگار نه انگار که او با برنامه سه‌ساله هدایت تراکتور را برعهده گرفته بود.

سرویس ورزشی تبریزبیدار/ سرمربی ترکمن تراکتور غزل خداحافظی را می خواند تا پانزدهمین سرمربی تراکتورِ زنوزی هم از این تیم جدا شود.

تابستان امسال بود که تراکتور برای جبران فصل بد گذشته هدایت تیمش را به قربان بردیف سپرد. این انتخاب توجه زیادی از رسانه‌های روسی را به خود جلب کرد چرا که بردیف سابقه کار کردن با چند بازیکن ایرانی از جمله سردار آزمون، علیرضا حقیقی، محمد شکاری و سعید عزت‌اللهی را در کارنامه داشته است.

بردیف با دستمزد تقریبا ۷۰۰ هزار دلاری و و پنج دستیار روس راهی فوتبال ایران شد.

ابتدا هواداران تراکتور بابت این انتخاب چندان راضی نبوده و علاقه‌مند به تمدید قرارداد با ساغلام ترک بودند اما هرچه از فصل گذشت به این مربی تمایل پیدا کردند.

بردیف طی ۱۱ بازی در تراکتور، ۱۵ امتیاز کسب کرد. ۴ برد، ۴ شکست و سه تساوی حاصل تلاش سرخ‌های تبریزی تحت هدایت پیرمرد روس بود. اما شکل بازی تراکتور از نظر انضباطی تیمی پیشرفت خوبی کرده و حواشی هم در اطراف این تیم کمتر از قبل شده بود.

تعطیلات لیگ بخاطر بازی های جام جهانی، فرصت خوبی بود تا تراکتور اردوی دومرحله‌ای و طولانی در ترکیه داشته باشد اما یک‌روز قبل از پایان اردوی اول، بردیف یک‌باره از مدیریت باشگاه می‌خواهد که مقدمات جدایی‌ او را فراهم کنند تا به روسیه برگردد. او به پیشنهاد تیم سوچی پاسخ مثبت داد تا هدایت این تیم را برعهده بگیرد.

مدیریت باشگاه تراکتور هم با خواسته بردیف خیلی راحت کوتاه آمدند. انگار نه انگار که او با برنامه سه‌ساله هدایت تراکتور را برعهده گرفته بود.

گفته می شود مدیران تراکتور با ساغلام سرمربی قبل خود وارد مذاکره شدند. مربی ترکیه‌ای که در دو مقطع سرمربی این تیم شده بود و نتایج چندان قابل‌توجهی هم با این تیم کسب نکرده اما بین هواداران محبوب است.

ساغلام بعد از جدایی از تراکتور در تیمی مشغول به کار نشده و شاید از این لحاظ مشکلی برای بازگشت به تبریز ندارد، البته تا الان ساغلام جواب مثبتی به پیشنهاد تراکتور نداده است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.