سبد کتاب تبریزبیدار؛

کتاب آرامش / هیچ‌چیز خوب یا بد نیست

به تصریح خود نویسنده، کتاب آرامش کتابی است درهم‌وبرهم از هرآنچه به او آرامش می‌دهد.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار: امیررضا فرامرز/  کلید تغییرات اساسی در زندگی انسان، دست خود اوست. اوست که می تواند زندگی خود را از تاریکی به روشنایی، از رنج به آسایش، از غم به شادی و از افسردگی به طراوت برگرداند. کافیست به آنها توجه کرده و در راستای کوچ از آنها به خویشتن واقعی، قدم بردارد.

«کتاب آرامش» نوشته مت هیگ، شما را با تاملاتی درباره امید، بقا و معجزه شلوغ و پلوغ زنده بودن آشنا می سازد.
نویسنده در این کتاب با ما از آثار سقوط به چاه افسردگی و بازگشت به زیباییِ وجود می‌گوید. نویسنده وقتی از رنج، امید، خودباوری و رضایتمندی حرف می‌زند، منظورش پندآموزی به مخاطب نیست؛ بلکه گوهر های زیبایی هستند که از دید بسیاری از افراد مخفی مانده اند.
به تصریح خود نویسنده، کتاب آرامش کتابی است درهم‌وبرهم از هرآنچه به او آرامش می‌دهد؛ از گزیده‌هایی از متون تا دستور غذایی، از روایت‌هایی از زندگی افراد سرشناس تا فهرست فیلم‌های محبوبش. خواندن کتاب ترتیبی ندارد و می‌توان آن را در وقفه‌های کوتاه در زندگی مطالعه کرد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم:
«برای دوست داشتن خودت لازم نیست مدام خودت را ارتقا بدهی. عشق چیزی نیست که فقط در صورت رسیدن به یک هدف، سزاوار آن باشی. جهان دنیای فشار است، اما نگذار حس خوددلسوزی ات را به زور از تو بیرون بکشد. تو از بدو تولد، سزاوار عشق بودی و تا همیشه شایسته ی عشق خواهی ماند. با خودت مهربان باش. هیچ چیز قوی تر از امید کوچکی نیست که تسلیم نمی شود و…»

کتاب «آرامش» برای دوستداران حوزۀ خودیاری مناسب است. افرادی که می‌خواهند در مشکلات و موانع زندگی خودشان راه‌حلی پیدا کنند و با آگاهی و خودشناسی بر مشکلات غلبه کنند یا افرادی که در جستجوی امید در زندگی هستند، یا نیاز به تشویق بیشتر برای مبارزه و تحمل مشکلات دارند؛ کتاب «آرامش» کمک‌کننده و یاری‌دهنده آنها می‌باشد.

همچنین این کتاب برای افرادی که دنبال گسترش توانایی و کسب مهارت‌های تازه در زندگی هستند و از تجربه‌های دیگران و مهارت‌های آنها در زندگی خود بهره می‌برند تا فرصت کمتری را صرف مشکلات کنند نیز تجویز می‌شود.

 

در بخشی دیگر از این چشمه آرامش می‌نوشیم:
«در تاریکی نمی‌توانیم ببینیم چه‌ها داریم؛ ولی این بدان معنا نیست که آن چیزها را نداریم. آن‌ها وجود دارند؛ درست مقابل چشم ما. تنها چیزی که نیاز داریم این است که شمعی روشن کنیم یا امیدی بیفروزیم تا بتوانیم ببینیم آنچه فکر می‌کردیم از بین رفته، صرفاً از چشم ما پنهان بوده است.»

برخی از کتاب‌های مت هیگ به بیشتر از چهل زبان در دنیا ترجمه شده‌اند. او تاکنون جوایزی هم برای نوشتن کتاب‌هایش دریافت کرده است. کتاب‌های وی عبارت است از: انسان‌ها، نیمه‌شب، یادداشت‌هایی دربارۀ سیارۀ ناآرام، چگونه زمان را متوقف کنیم و آرامش‌.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.