امام جمعه تبریز:

مسئولان باید خدمت به مردم را یک اصل بدانند

حجت الاسلام و المسلمین آل هاشم در خطبه های نماز جمعه تبریز گفت: مسئولان باید خدمت به مردم را یک اصل بدانند.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز با بیان اینکه جامعه نباید در مسئله‌ای به نام اغتشاشات متوقف بماند گفت:  باید موفقیت‌های کلان دولت باید بر سر سفره مردم برسد.

وی هدف اصلی دشمنان از بروز آشوب و اغتشاش را ایجاد ناامیدی دانست و افزود: در هر حال جامعه باید روند عادی خود را طی کند و به فضل الهی و تلاش نیروهای انتظامی، امنیتی و بسیجی و در کنار آنها همراهی مردم این بحران فروکش کرده است.

وی اظهار داشت: اکنون نوبت دولت و دیگر قوا و نهادهای خدماتی است که برای خدمت به مردم سنگ تمام بگذارند و برای رفع مشکلات و ترمیم التهابات روحی جامعه تلاش کنند تا مسیر شادمان کردن و به دست آوردن رضایت جامعه سریع تر اتفاق افتد، چون ملت ایران همیشه نشان داده‌ که سپاسگزار و سریع الرضاست.

آل هاشم هر اقدام در برابر طرح ناامیدسازی مردم را جهاد دانست و ادامه داد: مسئولان باید خدمت به مردم را اصل و سایر موضوعات را فرع بدانند و هر تصمیمی در کشور باید به رضایت مردم باشد و این جز با کنار گذاشتن دعواهای جناحی و گروهی میسر نخواهد بود.

وی تکلیف مدیران و مسئولان ادارات و سازمان های دولتی را خدمت بی وقفه به مردم دانست و افزود:  مردم ایران و آذربایجان همواره عشق و تعهد خود به اسلام و نظام را نشان داده اند و به پاس این همه تحمل سختی، باید از سطح رفاهی مناسبی برخوردار شوند.

خطیب نماز جمعه تبریز با اشاره به اینکه ناامن سازی نظام سلطه در ایران شکست خورده است، گفت: دشمن با رفتار نمایشی و نشات گرفته از عصبانیت شاید به دنبال زخم زدن مجدد باشد.

امام جمعه تبریز از مردم غیرتمند و بصیر تبریز و آذربایجان که در جریانات اخیر بصیرت ومیهن دوستی خود را نشان دادند، تشکر کرد و گفت: دشمن برای تحریک مردم از هیچ ترفندی فروگذار نکرد، اما مردم هوشیارانه اقدام کردند.

امام جمعه تبریز خطیب نماز جمعه تبریز حرکت برای تحقق جهاد تبیین، گفتگو‌های چهره به چهره، تولید محتوا در فضای مجازی و بازنشر آن برای تبیین و تشریح دستاورد‌های نظام اسلامی را از مهمترین راهکار‌های مقابله با توطئه‌های فرهنگی دشمنان علیه ملت ایران و به خصوص نسل جدید و جوان برشمرد.

خطیب جمعه تبریز به سفر اخیر نخست وزیر عراق به تهران اشار و با ابراز خرسندی از اینکه پس از یک سال، بن‌بست سیاسی در این کشور خاتمه یافته است، گفت: نخست وزیر جدید عراق در قالب برنامه بلندمدت همه جانبه به دنبال ایجاد ثبات در حوزه‌های مختلف در این کشور است که یکی از مولفه‌های آن گسترش روابط با کشورهای منطقه به خصوص کشورهای محور مقاومت می باشد.

وی ۱۶ آذر روز دانشجو را مورد اشاره قرار داد و گفت: ۱۶ آذر یادآور این است که دانشگاه همیشه منبع علم و دانش نیست بلکه جایگاه رویش‌های انقلابی در برابر ظلم‌ستیزی و استقلال‌طلبی است.

حجت الاسلام و المسلیمن آل هاشم همچنین با قدردانی از بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران دررقابت‌های جام جهانی قطر، یادآور شد: این بازیکنان توانستند با وجود خواست دشمن، کانون همدلی، وحدت و شور هیجانی در جامعه باشند و نماینده شایسته‌ای برای ملت ایران بودند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.