تبریزبیدار گزارش می دهد؛

مطالبات و دیدگاه های دانش آموزان تبریزی در حضور مسئولین دولتی

مجمع فاطمی و علوی استان آذربایجان شرقی با حضور تعدادی از دانش آموزان تبریزی و دیگر شهرستان های استان نیز در اجلاسیه ملی بسیج دانش آموزی حضور یافتند.

سرویس فرهنگی تبریزبیدار/  مجمع ملی بسیج دانش آموزی کشور هفته گذشته با حضور نمایندگانی از استان های کشور در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی و با حضور جمعی از مسئولین کشوری تشکیل شد.

مجمع فاطمی و علوی استان آذربایجان شرقی با حضور تعدادی از دانش آموزان تبریزی و دیگر شهرستان های استان نیز در این اجلاسیه حضور یافتند و اعضای مجمع ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری به اهمیت و اجرای جهاد تبیین در برنامه های بنیادی و ساختاری در تعلیم و تربیت اسلامی پرداختند.

دانش آموزان تبریزی حاضر در این مجمع در حضور سخنگوی دولت و دیگر مسئولین کشوری، به مشکلات دانش آموزی سطح استان و کشور همچون عدم تبیین و تفسیر بیانیه گام دوم انقلاب در مدارس، ضرورت ارزش گذاری به نخبه های المپیادی و پژوهشی برای ترقی ایران قوی، عدم شرکت قشر متوسط و ضعیف در المپیاد های علمی، آموزشی، فرهنگی و هنری به دلیل هزینه های بالا، لزوم مدیریت فضای مجازی با تشکیل و تربیت مجموعه های سایبری دانش آموزی در مدارس، هزینه های کلان سرویس مدارس و کتب غیر درسی و کمک آموزشی و اهمیت اختصاص ساعات گفتگو در مدارس و محتوای برخی کتب درسی پرداختند و در این جهت راهکار های نیز به مقامات مسئول ارائه دادند.

مجمع علوی و فاطمی استان آذربایجان شرقی متشکل از پنج دانش آموز دختر و پسر می‌باشد.

در این اجلاسیه دانش آموزان بسیجی ضمن تبادل نظر با مقامات کشوری و مسئولان آموزش و پرورش، طی فرآیند انتخاباتی، هئیت رئیسه مجمع علوی و فاطمی مجمع عالی بسیج کشور را انتخاب می کنند.

لازم به ذکر است هرساله سازمان بسیج دانش آموزی کشور با حضور ۳۲۰ نفر از نمایندگان دانش آموزی سراسر کشور اجلاسیه هم اندیشی کنگره ملی را به مدت پنج روز برگزار می نماید.

 

گزارش از الینا ابراهیمی (خبرنگار تبریزبیدار در محل اجلاسیه)

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.