نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی تاکید کرد:

ضرورت الگوگیری بانوان از زندگی حضرت زهرا (س)

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی گفت: بانوان باید زندگی حضرت زهرا (س) را از جهت خردمندی، عقل و معرفت سرمشق زندگی خود قرار دهند.

به گزارش تبریز بیدار ، حجت الاسلام والمسلمین سید محمدعلی آل‌هاشم، در مراسم رونمایی از پوسترهای سوگواره بزرگ فاطمی در تبریز افزود: بانوان همچنین از آن حضرت از جهت عبادت، مجاهدت، حضور در صحنه، تصمیم گیری‌ها و تربیت فرزندان صالح الگو بگیرند.

وی سه ویژگی خاص تبعیت از ولایت، تربیت فرزندانی ارزشمند با روحی رشد یافته و حضور اجتماعی در عرصه‌های مختلف اجتماعی را از ویژگی های منحصربفرد آن حضرت برشمرد.

وی ادامه داد: ایشان در عرصه های مختلف به میدان می‌آمدند و به دفاع از ولایت می پرداختند چرا که نسبت به ولی زمان خود احساس وظیفه می کردند و در برخی از صحنه‌ها قاطعانه وارد و با خطبه خوانی حمایت خودشان را از ولایت نشان می دادند.

وی تصریح کرد: زندگی آن بانوی بزرگ اسلام نشان می دهد زن مسلمان برای ورود در صحنه سیاست و کار و تلاش و نیز ایفای نقش فعال در جامعه به همراه تحصیل می تواند به عبادت پرداخته و پیرو حضرت فاطمه زهرا (س) باشد و الگوی خود قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: اگر مقابله حضرت زهرا (س) با جریان نفاق نبود تقریبا هیچ نشانه جدی برای مخالفت امیرمومنان حضرت علی (ع) با آن جریان نفاق در اسناد تاریخی ما وجود نداشت یعنی فاطمه زهرا (س) و قیام ایشان ماندگارترین سندی است که نشان می دهد در اسلام دو تفکر وجود داشت.

وی با اشاره به اینکه دخت نبی مکرم اسلام رویکردهای ارزشمندی را بر جای گذاشته و به بیان احکام شرعی برای بانوان می پرداختند، گفت: ایشان بر تحولات جامعه اثرگذار بودند و دخترشان حضرت زینب کبری(س) نیز در عرصه اجتماعی حضوری پررنگ پیدا کرده و در مقابل ظلم و ستم دشمنان مقتدرانه ایستادند و پرده ازچهره دشمنان اسلام برداشتند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.