تبریزبیدار گزارش می دهد؛

دانشجویان به استاندار آذربایجان شرقی چه گفتند؟

اجتماع بزرگ دانشجویان دانشگاه های تبریز در حضور استاندار آذربایجان شرقی برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، امروز تالار وحدت دانشگاه تبریز بمناسبت ۱۶ آذر روز دانشجو میزبان اجتماع دانشگاهیان تبریز با حضور استاندار آذربایجان شرقی بود. نشستی که در آن ابتدا نمایندگان تشکل های دانشجویی به بیان دیدگاه ها و انتقادات خود پرداختند.

دانشگاه پادگان و دانشجو مجرم نیست

دبیر انجمن اسلامی دفتر تحکیم دانشگاه تبریز با انتقاد از انفعال جریان دانشجویی و دانشگاه گفت: جنبش دانشجویی باید در جهت اصلاح وضع موجود گام بردارد و این نیازمند ایجاد زمینه برای تعاملات افکار مختلف است.

محمود نورآوری ضمن تاکید بر ایجاد فضای امن در دانشگاه گفت: دانشگاه پادگان نیست و دانشجو مجرم نیست؛ تکثر فکری در همه عرصه ها باید به رسمیت شناخته شوند.

از یکدست سازی سیاست تا خط فقر ۲۰ میلیونی

وی بخش قابل توجهی از اتفاقات اخیر را نتیجه یکدست سازی سیاست دانست و گفت: در ۴۳ سال پیش مرد و زن ، باحجاب و بی حجاب دست در دست هم انقلاب را به پیروزی رساندند.

این دانشجوی دانشگاه تبریز اظهار داشت: جامعه بی طبقه توحیدی به جایی رسیده که امروز خط فقر به ۲۰ میلیون تومان رسیده است.

گویا قرار نیست دولت از مدیران لایق استفاده کند

در ادامه نماینده جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز گفت: دانشگاه هرچند محل جوشش علم است اما از آن مهم تر محلی برای مطالبات اجتماعی، اقتصادی و سیاسی است.

 

 

ریحانه صادقی افزود: انتظار داشتیم با روی کار آمدن دولت جدید و مردمی شاهد حل مشکلات باشیم اما ظاهرا قرار نیست از مدیران لایق استفاده شود.

در ادامه محمدعلی سامبرانی نماینده بسیج دانشجویی گفت: بسیج دانشجویی با برپایی تریبون آزاد، پرچم گفتگو را به دست گرفت اما عده قلیلی فحش دادند.

آزادسازی مدرک، ناقض عدالت آموزشی / کمیته انضباطی بدون حضور دانشجو و اساتید!

در ادامه این نشست، رییس شورای صنفی دانشجویان دانشگاه تبریز اظهار داشت: مسایل صنفی دانشگاه ریشه در مسایل اقتصادی است که نیازمند توجه مسئولان استانی و دانشگاهی است.

موسی واعظی افزود: افزایش ناگهانی و چند برابری آزادسازی مدرک، ناقض عدالت آموزشی و با آرمان عدالت خواهی انقلاب سنخیت ندارد.

وی با انتقاد از تغییرات سختگیرانه در آیین نامه انضباطی گفت: طبق این شیوه نامه در رسیدگی به تخلفات دانشجو نه استادی حضور دارد و نه نماینده دانشجویی مصداق بارز بی عدالتی است.

 

 

بعد از صحبت های دانشجویان، استاندار آذربایجان شرقی پشت تریبون رفت.

اولتیماتوم استاندار به مدیران؛ به دانشگاه نیایید عزل می شوید

عابدین خرّم با استقبال از انتقادات دانشجویی گفت: دولت در همه امور اقتصادی، اجتماعی و رفاهی مردم مسئول است و خود را پاسخگوی همه می داند.

وی بر برگزاری گفت وگوهای آزاد اندیشی تاکید کرد و گفت: هر مسئولی را که دانشجویان خواستار حضور در دانشگاه باشند ملزم به حضور و پاسخگویی است و در غیر این صورت با مسئول خاطی برخورد می کنیم.

استاندار آذربایجان شرقی افزود: ما دانشگاه را محل تحلیل سیاسی و دانش می دانیم، دانشگاه محل ادبیاتی نباشد که در تولید آن اتاق فکر دشمنان نقش داشته باشند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.