رئیس مرکز ارزیابی مجمع تشخیص مصلحت نظام در دانشگاه تبریز مطرح کرد:

به‌جای عصر جدید، مسابقات پروژه‌های ملی را اجرا می کردند

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به‌جای اجرای مسابقه عصر جدید، مسابقات پروژه‌های ملی را اجرا می‌نمودند تا استعدادهای علمی در اجرای پروژه‌های ملی کشف شوند.

به گزارش تبریزبیدار،  یاسر جبرئیلی امروز چهارشنبه در نشست هم‌اندیشی با اساتید دانشگاه تبریز با اشاره به اینکه مهم‌ترین مسئله ما این است که در فضای مجازی اقتدار نداریم و صفحات مجازی ما توسط کشورهای غربی اداره می‌شود، خاطرنشان کرد: ماهیت نظام بین‌المللی، جنگ است و جنگ همانا جنگ تکنولوژی و برتری در دنیاست.

وی افزود: ما امروز در جنگ شناختی و سلاح سازی از افکار عمومی دشمن برای نابودی از درون قرار داریم، اما متأسفانه برای این جنگ برنامه شناختی نداریم، ما احساس مشارکت در طرح مسائل و حل مشکلات را نداریم و تا موقعی که مردم و نخبگان را در مسائل شرکت ندهیم، مشکلات باقی خواهد ماند.

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام عدم پیوند هویت ملی با پروژه‌های ملی را عامل ناتمام ماندن امور دانست و گفت: به‌جای اجرای مسابقه عصر جدید که افرادی با توانمندی‌های خاص و عجیب را کشف می‌کرد، مسئولین بایستی مسابقات پروژه‌های ملی را اجرا می‌نمودند تا استعدادهای علمی در اجرای پروژه‌های ملی کشف شوند.

اقتدار، گمشده حاکمیت ما

جبرئیلی با اشاره به اینکه گمشده حاکمیت ما، اقتدار است، خاطرنشان کرد: مشکلات اقتصادی، رانت گسترده و سازمان‌یافته، صادرات خام فروشان و سود هنگفت آن‌ها، صنعت خودرو، ارز و بازار بورس و ایجاد بخش‌ها و مراکزی با عناوین مختلف بنام حل مسائل آن حوزه از مشکلات موجود در کشور است که به سایر مشکلات منجر می‌شوند و راهکار حل آن‌ها لزوم اقتدار حاکمیت در حل مشکلات است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بنده با سپردن امور مثلاً  اقتصاد به فارغ‌التحصیلان تکنوکرات اقتصادی مخالف هستم، گفت: آن‌ها راه‌های دور زدن و توجیه مسائل را بلد هستد و تغییر در نگاه و برگشتن به اصول و اقتدار خودمان راهکار پیشرفت کشور است.

تحریم آخرین ابزار باقی‌مانده در جعبه سیاست خارجی آمریکا

رئیس مرکز ارزیابی و نظارت راهبردی مجمع تشخیص مصلحت نظام  در خصوص مسئله تحریم‌ها و برجام گفت: تحریم‌ها با مذاکره حل نمی‌شود و تحریم آخرین ابزار باقی‌مانده در جعبه سیاست خارجی آمریکاست و اگر فکر کنیم با وادادن به دشمن مشکلات را حل می‌کنیم توهم است و راه‌حل مشکلات ما اقتدار است.

انتهای پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.