توصیه های امام جمعه تبریز به دختران به تکلیف رسیده

جشن تکلیف دانش آموزان دختر تبریزی امروز با حضور امام جمعه تبریز در مصلی اعظم امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

به گزارش تبریزبیدار، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدعلی هاشم ظهر امروز در جشن تکلیف دانش آموزان دختر در مصلی اعظم امام خمینی(ره) تبریز گفت: خوشحالم که در جشن شیرین و زیبای عبادت شما شرکت کردم. شما امروز حشن عبادتتان‌ را برگزار کردید. در حقیقت از امروز خدای متعال را با همه عظمت و جلالش عبادت خواهید کرد و با او حرف خواهید زد و خدا هم شما را مخاطب قرار می دهد و به تکلیف سرافراز می کند.

وی افزود: امروز شما از عالم کودکی خارج می شوید و جزو بزرگترها به حساب می آیید، چون نماز بر شما واجب شده است و‌ باید نماز بخوانید و عبادت کنید و با خدای بزرگ حرف بزنید.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی خطاب به دختران گفت: قدر این دوران شیرین عمر خود را بدانید و در سایه هدایت پدر و مادرانتان نماز را به طور کامل یاد بگیرید. طوری نباشد که دختربچه های عزیزمان که امروز به تکلیف رسیده اند نماز را بلد نباشند. همه شما باید عبارات نماز و‌ ذکرهایی که در نماز گفته می شود را یاد بگیرید؛ وضو، طهارت و کارهایی که برای نماز لازم است را یاد بگیرید و انجام دهید.

وی تصریح کرد: خداوند سخن شما را می شنود و دعای شما را مستجاب می کند‌؛ پس باید برای پدر و مادر و معلمان عزیز و نیروهای مسلح و رزمندگان عزیز و جوانان این مملکت دعا کنید و از خدا برای کشورتان آبادی و همه خوبی ها را بخواهید‌.

حجت الاسلام آل هاشم بیان داشت: حاج آقای قدوسی در برنامه با زبان خود شما صحبت کردند که بسیار شیرین بود و از ایشان تشکر می کنم. از هر نهادی که در این جشن همکاری داشته اند بخصوص نهاد پرورشی و تربیتی کمال تشکر را دارم.

وی در پایان اظهار داشت: یک توصیه هم برای شما بچه ها دارم؛ به حرف پدر و مادرانتان بیشتر گوش کنید و احترام پدر و مادر و معلمان خود را نگه دارید‌.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.