فرمانده سپاه عاشورا:

رونق بخشیدن به مساجد تکلیف است

فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد: تکلیف امروز پاسداران و بسیجیان، رونق بخشیدن به مساجد است تا آینده انقلاب اسلامی تضمین شده و جوانان مومن و نقش‌آفرین در عرصه‌های مختلف تربیت شوند.

به گزارش تبریزبیدار، سردار اصغر عباسقلی‌زاده روز پنج‌شنبه در دوره توانمندسازی فرماندهان پایگاه‌های مقاومت سپاه ناحیه مراغه تاکید کرد: اگر اخیرا نیز یک تعداد اندک ولی اثرگذار در اذهان بین‌المللی علیه آرمان‌های انقلاب شعار دادند، علت آن در دور بودن این تعداد از مساجد و بی‌اطلاعی آنان از آرمان‌های اسلام و انقلاب ریشه دارد.

وی با تاکید بر اینکه پیامبر اکرم (ص) نیز در صدر اسلام تمام امور را در مساجد مدیریت می‌کرد، اضافه کرد: از آنجایی که ریشه انقلاب اسلامی بر مبنای مساجد بنا نهاده شد، پایگاه‌های مقاومت نیز برای صیانت از اسلام و انقلاب در مساجد شکل گرفته است.

وی اظهار داشت: مسجد باید محل خدمت‌رسانی، تبلیغ دین و آگاهی‌بخشی باشد و این مکان‌های مقدس می‌تواند تکلیف انسان در سطح جامعه و همچنین وظایف دینی‌اش را تبیین کند.
سردار عباسقلی‌زاده با تاکید بر اینکه اگر فردی در مسجد تربیت شود، امکان ندارد با دشمنان همراه شود، اضافه کرد: تبلیغات دشمنان در مورد کسانی که در مساجد و پای منبر حضور داشته‌ و هدف از خلقت و عشق به ولایت را درک کرده‌اند، تاثیر نمی‌گذارد.
وی همچنین تصریح کرد: افکار کسانی که در مساجد تربیت می‌شوند، ریشه الهی و معنوی دارد و بر همین اساس نیز پایه‌های ایمان و افکارشان محکم است؛ این افراد آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی را چنان درک می‌کنند که تبلیغات ضددینی دشمنان روی آنان بی‌اثر می‌شود.
فرمانده سپاه عاشورا بیان کرد: ملت ایران امروز به برکت انقلاب اسلامی روسفید هستند زیرا به وصیت نبی مکرم اسلام(ص)، امیرالمومنین (ع) و نائبان برحق ائمه معصومین، امامین انقلاب عمل می‌کنند.
وی با بیان اینکه بسیج حافظ اسلام و نجات‌دهنده انقلاب است، ادامه داد: عمل به سفارش امیرالمومنین (ع) مبنی بر دفاع از مظلوم از افتخارات دیگر بسیج است و این ویژگی بسیجیان کشورمان در سطح دنیا بی‌نظیر است.
بسیج در همه عرصه‌های خدمت‌رسانی پیشگام است
فرماده سپاه عاشورا بیان کرد: بسیجیان جانبرکف در همه زمینه‌ها از جمله پیروزی انقلاب، مقابله با داعش، خنثی کردن فتنه‌ها، خدمات‌رسانی به مردم، محرومیت‌زدایی، غربالگری کرونا، توزیع بسته معیشتی و امدادرسانی به زلزله‌زدگان و سیل‌زدگان پیشگام هستند.
سردار عباسقلی‌زاده همچنین صبر ملت ایران در برای مشکلات را قابل قدردانی خواند و افزود: امروز در سایه ایمان به ولایت و پشتیبانی ملت، انقلاب اسلامی با وجود همه مشکلات مسیر پیشرفت را طی می‌کند.
وی به برکات انقلاب اسلامی نیز اشاره و تاکید کرد: انقلاب به ما انسانیت، شخصیت و عزت بخشید و در طول دهه مبارک فجر باید واقعیت‌های تلخ دوره پهلوی و برکات انقلاب را برای جوانان کشورمان تبیین کنیم.
وی ادامه داد: در دوره پهلوی کسی جرأت نداشت تا علیه شاه، اسراییل و آمریکا سخن بگوید تا جایی که ۴۰ سال حدود ۶۰ هزار خارجی در کشورمان جنایت کردند و صدای کسی در نیامد.
فرمانده سپاه عاشورا افزود: حتی طی دوره طاغوتی بین ملت ایران مرسوم بود که می‌گفتند «دیوار موش دارد و موش گوش دارد» و اعضای خانواده هم از یکدیگر حساب می‌بردند؛ در حالی که اکنون هرکسی هر چیزی دوست دارد، بر زبان جاری می‌کند.
سردار عباسقلی‌زاده با بیان اینکه جوانان کشورمان طی سال‌های اخیر در مساجد، دانشگاه‌ها و مدارس با آرمان‌های اسلام و انقلاب تربیت شدند، بیان کرد: به همین خاطر این وضعیت پیش آمد و اکنون نقش حساس و حیاتی تربیت نسل آینده بر عهده ماست.
وی رفتار مناسب با کودکان در مساجد و تشویق آنان برای حضور پیوسته در این مکان‌های مقدس را مورد تاکید قرار داد و افزود: سپاهیان و بسیجیان به عنوان مدافعان وطن و عصمت و طهارت و مبلغان اسلام باید مسئولان را با انقلاب همراه کرده و با مردم و به ویژه کودکان و جوانان ارتباط موثر داشته باشند.
وی ادامه داد: امروز به دلیل کوتاهی ۳۰ سال اخیر، جوانان‌مان حوصله گوش دادن به سخنرانی و شرکت در آیین‌های مذهبی را ندارند و سپاه می‌تواند این روند را با محوریت مساجد تغییر دهد.
فرمانده سپاه عاشورا رفتار سردار سلیمانی با ملت را الگوی رفتاری سپاهایان و بسیجیان عنوان کرد و افزود: بدون‌شک اگر شهدای دوران دفاع مقدس اکنون حاضر بودند، همان راه سردار سلیمانی را در تعامل و مردمداری با ملت دنبال می‌کردند.
وی سپاهیان و بسیجیان را به برقراری ارتباط موثر با اقشار مختلف مردمی فراخواند و بیان کرد: با بیان واقعیت‌ها به جوان و انتقال باورهای دینی و دشمن‌شناسی به آنان، بسیاری از مسایل حل می‌شود.
سردار عباسقلی‌زاده اضافه کرد: اگر بتوانیم احکام خداوند را به درستی پیاده کنیم و ملت را به سمت اهداف و آرمان‌های اسلام و انقلاب بیاوریم، رحمت خداوند نیز شامل حال ما می‌شود و انقلاب اسلامی نیز این موضوع را بارها به اثبات رسانده است.
وی به تاثیر رسانه روی جوانان نیز اشاره و بیان کرد: اگر جوانان‌مان یک هفته به جای فضای مجازی و رسانه‌های بیگانه، به رسانه‌های داخلی گوش فرا دهند، بدون‌شک تحت تاثیر قرار می‌گیرند و بر همین اساس ساختگی بودن محتوای رسانه‌های بیگانه باید برای آنان تبیین شود.
وی ادامه داد: امروز حفظ اسلام و انقلاب با فرمان اعتلای ۱۰ ساله بسیج بر عهده پایگاه‌ها، حوزه‌ها، نواحی و سپاه‌های استانی است.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.