مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌ شرقی:

۴۸ هزار و ۵۸۳ فرصت شغلی در آذربایجان شرقی ایجاد شد

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی آذربایجان‌ شرقی گفت: در سال جاری ۴۸ هزار و ۵۸۳ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است که از نظر راستی آزمایی این استان با ۱۰۰ درصد صحت اشتغال ثبت شده دارای رتبه یک در کشور است.

به گزارش تبریزبیدار، حسین فتحی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه فعالیت قرارگاه اشتغال با محوریت بررسی و نظارت بر طرح ها و اشتغال ثبت شده در سامانه رصد در آذربایجان شرقی همزمان با آغاز دهه مبارک فجر از ۱۲ بهمن ماه آغاز می شود و تا ۲۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت، افزود: در قرارگاه اشتغال استان طرح های ثبت شده در سامانه رصد که منجر به اشتغال شده اند بررسی و گزارش های لازم توسط ناظرین با داده های وزارت خانه تطبیق و راستی آزمایی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با راه اندازی سامانه ملی رصد اشتغال، کلیه دستگاه‌های اجرایی باید آمار و اطلاعات مربوط به اشتغال را در سطح استانی و شهرستانی در این سامانه ثبت کنند، افزود: با ایجاد این قررگاه تمامی طرحهای اشتغال ثبت شده در سامانه رصد اشتغال به صورت میدانی نظارت و مغایریت های به دست آمده احصاء و به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعلام خواهد شد.

فتحی با اشاره به آخرین وضعیت پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ به تفکیک بانکهای عامل افزود بر اساس گزارش ارسالی از وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در ۹ ماهه اول سال جاری استان آذربایجان شرقی از نظر مبلغ پرداختی رتبه یک، از نظر درصد جذب اعتبارات رتبه و از نظر تعداد طرح های پرداختی در رتبه سوم کشوری قرار دارد .

وی اعلام کرد: میزان جذب اعتبارات مشاغلی خانگی در استان برای تعداد ۲ هزار و ۸۹ طرح مبلغ یکهزار و ۲۱۰ میلیارد ریال معادل ۹۵.۳ درصد اعتبار تخصیص یافته امسال است.

فتحی اظهار کرد: از نظر رتبه بندی بانک های عامل استان در جذب اعتبارات فوق به ترتیب بانک رفاه کارگران بالاترین یعنی بیش از ۱۰۰ درصد جذب اعتبارات ، بانک توسعه تعاون با ۹۸.۶ درصد و بانک های کشاورزی و پست بانک به ترتیب ۹۱.۵ و ۸۷.۶ اعتبارات را جذب کرده اند.

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی آذربایجان شرقی همچنین در مورد آخرین وضعیت تسهیلات روستایی و عشایری استان اعلام کرد: برای چهار هزار و ۶۷۷ طرح مبلغ پنج هزار و ۹۵۲ میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با اشاره به ضرورت ثبت طرحهای اشتغال ایجاد شده در سامانه ملی جدید اشتغال خاطرنشان کرد: سامانه ملی رصد اشتغال با هدف تعیین سهم هر یک از دستگاهها برای ایجاد اشتغال راه اندازی شده و تمام اقدامات صورت گرفته در حوزه اشتغال را ثبت می کند.

 

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.